Tipy na výlety

Dovolená v Českém ráji je letos tou nejlepší volbou!

Český ráj, to je krásná příroda, trasy pro pěší i cyklisty, jedinečné pískovcové skály, geopark i pohádková atmosféra. Za skvělou dovolenou nemusíte za hranice.

Na to, abyste zažili vše, co Český ráj nabízí, by bylo potřeba mít mnohem delší dovolenou, než je běžné. Rozhodně to ale neznamená, že nemá smysl sem jezdit i jen na pár dní, právě naopak. Možností, jak strávit volný čas, je opravdu mnoho a záleží jen na vás, kterou si zvolíte. Zázemí pro vaše výlety zajistí penziony v Českém ráji a vy se tak bez starostí můžete vydat pěšky, na kole nebo třeba na koloběžkách poznávat zdejší kraj. Velmi oblíbeným cílem jsou Prachovské skály, které tvoří pískovcové skalní město a otevřené náhorní plošiny poskytují nezapomenutelné výhledy. Kromě mnoha cest pro pěší je zde i velké množství lezeckých tras, které jsou vhodné pro pokročilé horolezce i naprosté začátečníky. Pokud se necítíte na horolezecké zkušenosti, vyrazte prozkoumat některý z turistických okruhů. Vyzkoušejte ubytování v Prachovských skalách a poznejte zdejší okolí i při západu slunce nebo brzy ráno, když se příroda teprve probouzí.

S Českým rájem je spojeno také město Jičín a pohádkové postavy Rumcajse, Manky a Cipíska. Jeden den vám stačit nebude, zvlášť, pokud vyrazíte s dětmi, ubytování v Jičíně tak umožní strávit zde více dní. Hodného loupežníka stvořil pro dětský večerníček Václav Čtvrtek a později jeho příběhy vyšly i knižně. V okolí Jičína se s Rumcajsem potkáte mnohokrát a setkání budou zábavná nejen pro vás, ale především pro děti. Ti zdatnější se mohou projít po Rumcajsově stezce, rodiny s menšími dětmi vyrazí spíše na Cipískův okruh, ze kterého uvidíte i loupežnickou jeskyni. Na cestách vás čekají záludné úkoly a po jejich splnění obdržíte v infocentru pamětní list. Za návštěvu stojí i Rumcajsova ševcovna z doby, kdy ještě nebyl loupežníkem, ale v Jičíně se živil ševcovinou.

Aktivní dovolená, zábava pro děti i odpočinek, to vše ke správné dovolené patří. V Českém ráji vám nic z toho chybět nebude, naopak zažijete ještě mnohem více.

Zanechte komentář