Magazín Tipy a rady

Jak uspořádat dětskou oslavu narozenin, aby se povedla? Hlavně musí být zábava!

Dětské oslavy narozenin se spolužáky a kamarády z kroužků bývají velkými událostmi, na které se oslavenci i hosté těší dlouhou dobu dopředu. Chystáte-li se takovou oslavu uspořádat svému dítěti, možná jste z toho lehce nervózní – a my se vám nedivíme. Máme pro vás pár tipů, co připravit a na co si dát pozor, aby se malí hosté parádně pobavili a domů odešli ve skvělé náladě.

Potřebují se zabavit

Jako první si dobře promyslete, kolik dětí doma zvládnete. Počet hostů raději omezte, a to obzvlášť, bydlíte-li v menším bytě. Sousedé vám budou vděční. A navíc – i ty nejhodnější děti zdivočí, když jsou mezi svými vrstevníky a nejsou nijak omezovány atmosférou školy.

Připravte si pro děti dostatek zábavy: mohou to být hry, soutěže, případně i krátká pohádka na DVD. Říká se, že kdo si hraje, nezlobí, a v případě dětí to platí nejméně trojnásob.

Koná se oslava za dobrého počasí na zahradě? Jestli máte dost odvahy, dejte dětem na hraní vodní balonky. S trochou štěstí se oblíbená aktivita obejde bez ztrát a pobavíte se i vy. Nechcete-li riskovat, vsaďte raději na balonky na helium. Děti se s nimi vydovádí ještě o něco více.

Sfoukni svíčky a něco si přej

Děti většinou sfoukávají svíčky na rodinné oslavě. Dopřejte jim ještě jeden dort a jedny svíčky na dort, aby si mohly symbolickou událost zopakovat i před kamarády. Věřte, že to pro ně bude intenzivní okamžik. Navíc tak přichází další příležitost přát si tajné přání během sfoukávání.

S jídlem opatrně

Oslava je pro mnohé rodiče synonymem pro stoly praskající ve švech. Na dětských narozeninách buďte s občerstvením opatrná. Volte raději zdravější dobroty, zapojte hodně ovoce a zeleniny. Nezapomeňte také průběžně kontrolovat, zda se děti nepřecpávají. Samy si to ještě nedokáží tolik pohlídat – a něčí nevolnost se vám určitě řešit nechce…

Oslava s přespáním

Oslava s přespáním je úžasný zážitek pro děti, náročný pro maminky. Raději se se svým oslavencem domluvte, že si na přespání pozve maximálně dva kamarády. Nezapomeňte se kontaktovat s rodiči a domluvit se s nimi na všech podrobnostech. Vyhnete se tím nepříjemnému zjištění, že se dítko rodiče neptalo, ale vám oznámilo, že přenocovat může.

Tip na závěr: Tematické dekorace, kostýmy a další skvělé věci, které by na dětské oslavě rozhodně neměly chybět, seženete na OLO.cz.

Zanechte komentář