Magazín Zdraví

Kvalitní boty jsou základ pro děti i dospělé: Jak je správně vybrat?

Utrácíte spoustu peněz za pěkné oblečení a na kvalitní boty už vám tolik nezbývá? Pokud si říkáte, že investice do obuvi, kterou měníte i několikrát za rok, není na místě, po přečtení tohoto článků názor změníte. Vhodně zvolená obuv je naopak velmi důležitá pro děti i pro dospělé. Těm nejmenším může nesprávný typ či velikost způsobit nepříjemné zdravotní problémy, a dokonce nožičky trvale poškodit.

Kosti malých dětí jsou měkké, a proto se mohou při dlouhodobém nošení nesprávné obuvi zdeformovat. Vzhledem ke snížené citlivosti dětské nohy si však nemusíte jakýchkoliv problémů vůbec všimnout. Dětem totiž nedělá problém ani malá velikost.

Chcete-li pro své děti to nejlepší, řiďte se při výběru obuvi následujícími tipy. A nezapomeňte, že nezáleží na ročním období – děti si zaslouží kvalitní boty po celý rok.

K rozhodujícím faktorům patří velikost, ale nejde jen o délku podrážky – neméně důležitá je šířka. Z tohoto důvodu vybírejte pouze obuv s kulatou špičkou. Dobrým příkladem je zdravotní obuv Santé.

Optimální velikost volného prostoru před prsty je cca 10 – 15 mm. Při zkoušení můžete vyndat stélku a přiměřit ji k dětskému chodidlu. Snadno poznáte, zda je obuv dostatečně prostorná.

Kvalitní dětská obuv není těžká. Dítě udělá denně průměrně 20 tisíc kroků a každý gram navíc se počítá.

Jaký materiál zvolit? Po dlouhou dobu byla jasnou jedničkou useň, dnes se používá kombinace usně a dalších materiálů (obvykle textilu). Opět lze doporučit Santé zdravotní obuv, která má useň jako vrchový materiál a zbytek tvoří textil. Výrobce zároveň používá tvarovanou stélku a chlubí se certifikací DCO (Dětská certifikovaná obuv).

Tip na výhodný nákup: Široké spektrum zdravotní obuvi pro děti i pro dospělé najdete u specializovaného prodejce na www.celar.cz.

Zanechte komentář