Dovolená s dětmi Magazín

Skvělé tipy na dovolenou u moře s dětmi

Nemůžete se dočkat, až letos v létě vyrazíte na rodinnou dovolenou? Pokud však máte trochu strach, aby vše klaplo a opravdu jste si zasloužené volno užili, musíte být při výběru destinace důslední. A protože zdaleka ne všechny přímořské oblasti nabízí příhodné podmínky pro dospělé i děti, připravili jsme pro vás několik skvělých tipů.

Zakynthos

Jen málokde zažijete takovou pohodu jako na řeckém ostrově Zakynthos. Preferujete-li klid, odpočinek a relaxaci, bude se vám na třetí největším Jónském ostrově líbit. Ochutnáte vynikající pochoutky a děti budou nadšené z želv, které jsou zdejším symbolem. Nachází se zde spousta menších hotelů s rodinnou atmosférou, komorní a velmi čisté pláže. Autem Zakyntos projedete za jediný den.

Tip: Rodinné cestovní pojištění vychází velmi výhodně (viz. tarify cestovního pojištění) a vaše celkové výdaje za dovolenou navýší jen minimálně.

Nizozemsko

Do Nizozemska k moři příliš mnoho rodin nejezdí, což je škoda, protože zde panuje příjemné klima. Jde o ideální destinaci pro každého, kdo nevydrží nesnesitelná vedra, ale přesto touží po plnohodnotné dovolené u mořského pobřeží. Nutno však podotknout, že koupání je pro otužilejší povahy. Přesto je relaxace na plážích naprosto senzační a tak trochu jiná, než na co jste zvyklí odjinud.

Budete si vychvalovat vysokou úroveň služeb, příhodné podmínky pro surfing a kiting, nespočet turistických atrakcí a spoustu míst, kam lze vyrazit na výlet za poznáním nizozemské kultury.

Tip: Nechcete ztrácet čas na pobočce pojišťovny? Sjednejte si pojištění do zahraničí online!

Gran Canaria

Třetí největší z Kanárských ostrovů patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím světa a ročně zde zamíří téměř tři miliony lidí. Není se čemu divit – kombinace stabilního klimatu, skvělé dopravní dostupnosti (z Prahy poletíte cca 4,5 hodiny), nádherné přírody a širokých písečných pláží ve vás zanechá ty nejlepší vzpomínky. Navíc je zde množství atrakcí pro děti – třeba známý aquapark Aquasur v Maspalomas nebo park Palmitos s papoušky, motýli a jedinečnou zahradou plnou exotických květin.

Zanechte komentář