Dovolená s dětmi Magazín Tipy na výlety

Dovolená u Máchova jezera: Spousta zábavy pro děti i dospělé

Slíbili jste dětem, že je vezmete na skvělou dovolenou, ale záhy jste zjistili, že vám letos rozpočet neumožní moře? Případně se vám nechce absolvovat namáhavou cestu jen proto, abyste se těsnali na pláži mezi stovkami dalších lidí? Nevadí, vždyť u nás je přeci taky hezky. A pokud se s rodinou vydáte k Máchovu jezeru, rozhodně nebudete litovat. Macháč a jeho blízké okolí nabízí nespočet příležitostí k volnočasovému vyžití. Budete se královsky bavit a úplně zapomenete na moře!

Hynku, Viléme, Jarmilo! Prostředí Starých Splavů a břehy mnoha povídkami opředeného Máchova jezera je skvělou volbou. Užijete si krásnou přírodu, sportování, kulturu, historii a nespočet zábavných aktivit. Okolí je navíc doslova protkáno turistickými stezkami a cyklotrasami.

Doksy, Liberec a další turistické cíle

Chcete konkrétní tipy? Na břehu Máchova jezera leží jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších rekreačních středisek město Doksy. V něm se nachází muzeum Čtyřlístek, labyrint strašidelných pohádek, minizoo, dětská hřiště a další atrakce pro děti.

Okolí Máchova jezera je rájem milovníků hradů a zámků. Naleznete zde hrady Bezděz, Houska a Sloup v Čechách a zámky Zákupy, Zahrádky a Dětenice, kde se nachází stylová středověká krčma a pivovar.

K vyhledávaným turistickým cílům patří také nedaleký Liberec se ZOO a aquaparkem. Mimo to slouží jako výchozí bod při túře na Ještěd.

Ubytování v chatkách

A kde se u Macháče ubytovat? Chcete-li zažít romantiku, avšak se vším komfortem, budou se vám líbit chatky Máchovo jezero.

Máchovo jezero ubytování ve středisku Elite Staré Splavy se nachází v prostředí borového lesa jen 5 km od města Doksy. Čtyřlůžkové chatky jsou vybaveny chladničkou a mají společné sociální zařízení. Areál je nabitý atrakcemi a stravovat se lze v jídelně s barem. Podrobnosti najdete na www.elite-stare-splavy.cz.

Zanechte komentář