Tipy na výlety

Moravský kras zvládnete i s dětmi

Znáte proslulou propast Macochu? Lákají vás jeskyně a chtěli byste si je projet na lodičkách? Pak jste kandidáty na výlet do Moravského krasu, který tvoří unikátní systém krasových jevů na území České republiky.

Macocha, Punkevní jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně nebo Rudické propadání. To jsou lákadla, která cestou k Blansku nemůžete minout. Ubytování v Moravském krasu vám dá ideální startovací pozici k toulání se po nejkrásnějších jeskyních ve Střední Evropě. Krasové jevy zde vykouzlila symbióza řeky Punkvy a vápencového podloží. Nachází se zde více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti a turisticky atraktivních.

​Vše se točí kolem Blanska

Hotely v Blansku jsou na nápor turistů připraveny. Vybírat lze ze všech kategorií a druhů ubytování. Blansko má vzhledem ke krasu perfektní polohu. Od propasti Macochy je vzdáleno vzdušnou čarou jen tři kilometry. Moravský kras je už více než půlstoletí chráněnou krajinnou oblastí. Turisté jsou tady ale vítáni a jsou pro ně připraveny desítky kilometrů cyklostezek a pěšího značení.

Říká se, že Moravský kras je nejkrásnější na podzim, kdy se jeho okolí listnatých lesů zbarví všemi barvami. Stejně tak úchvatné je ale na jaře, kdy raší a kvete veškerá flóra v okolí. Jediné, na co je potřeba dbáti se zvýšenou pozorností, je možný vzestup spodních vod v době tání.

​Kras je baby friendly

Přestože se může zdát, že jeskyně nejsou co do bezpečnosti vhodné pro rodiny s dětmi, v Moravském krasu to neplatí. Veškeré stezky jsou vedeny bezpečnými koridory a většina tras je plně schůdná i s kočárkem. V okolí je dostatek atrakcí, jež dokáží vyplnit volný čas mezi procházkami a zacílit pozornost na něco jiného, než na krápníky. Portál Hotely.cz myslí skutečně na všechny a nabízí ubytování baby friendly charakteru, kde se nebudete nudit ani v případě nepřízně počasí.

Zanechte komentář