Tipy na výlety

Konec prázdnin s dětmi v Praze: Navštivte svět včelky Máji nebo objevte pravé dinosauří kosti!

Prázdniny se chýlí ke konci a všechny zajímavé výletové štace jste už s rodinou navštívili? Neklesejte na mysli. Přinášíme vám pár tipů, kde zabavit malé i větší děti. Stojí za to navštívit POP Airport, kde na jednom místě najdete nejen outletové obchody s výhodnými cenami, ale také zábavní park, neobvyklou galerii a unikátní muzeum plné atrakcí pro malé i velké návštěvníky.

Pro tatínky naleštěné bouráky

Pokud máte rádi historická auta, nenechte si ujít Engine Classic Cars Gallery, kde se můžete pokochat originálními a renovovanými vozy značek jako Porsche, Ferrari, Aston Martin nebo Tatra. V galerii uvidíte na 200 automobilů z různých období historie, od cestovních a sportovních po soutěžní a okruhové. Rozsáhlou sbírku vozidel světových značek doprovází ucelená výstava obrazů Václava Zapadlíka s motoristickou tématikou, sbírka silničních a soutěžních bicyklů, automobilové modely a nejrůznější dobové doplňky. Vstup do galerie je zdarma a otevřeno je každý den od 10 do 20 hodin.

Zábava se včelkou Májou

Zejména děti si oblíbí Majaland, který je největší krytý zábavní park v Čechách s plochou 9000 m2. V něm se potkají s pohádkovými postavičkami z oblíbených animovaných seriálů. Včelka Mája, Vilík, Viking Vik a další je provedou tematickými atrakcemi pro mladší i starší děti. Ty se projedou na motýlím kolotoči, sklouznou po obří skluzavce nebo si užijí závratnou rychlost na území Vikinga Vika na 220 metrů dlouhé horské dráze. Jako letošní novinku nabízí v druhé půlce srpna Majaland dětem příměstské tábory od jednoho dne až po dobu celého týdne, takže si děti mohou užívat i v době, kdy rodiče musí být v práci.

Pravé dinosauří kosti na dosah ruky

Dinosauria Museum Prague je světové muzeum, ve kterém na vás dýchne pravěk. Na 4000 m2 můžete obdivovat originální až 154 milionů let staré kostry dinosaurů, věrné modely v životní velikosti a unikátní sbírku minerálů, která zahrnuje neuvěřitelných 6000 exponátů. V muzeu jsou informace vysvětleny názornou a edukativní formou pomocí nejmodernějších technologií.

Zážitky s virtuální realitou

Jste fanoušky moderních technologií? Tak to nemůžete vynechat interaktivní hry ve virtuální realitě, které rovněž najdete v POP Airport. Hra The Lost Lab vám nabídne vícesmyslový zážitek podobný hře v únikové místnosti. Přenese vás do temného a strašidelného podzemí a prověří vaše schopnosti i týmovou spolupráci při prozkoumávání prostor ztracené laboratoře. Fandové dinosaurů si užijí hru Dinosauři VR, díky které se vydáte o 80 milionů let nazpátek do druhohor, kde se na vlastní oči i kůži setkáte s největšími giganty naší planety.

Multigolf na čerstvém vzduchu

Pokud máte rádi sport, vyzkoušejte Multigolf! Hra inovativně spojuje fotbal golf, disc golf a klasický golf způsobem, který vás rozhodně nebude nudit. Multigolf je vhodný pro všechny věkové kategorie, travnaté hřiště najdete naproti hlavnímu vstupu do POP Airport. Hra je zdarma, vybavení si můžete donést buď vlastní, nebo si ho za poplatek půjčit na recepci Majalandu.

Tak neváhejte a vydejte se do POP Airport, kde si užijete léto plné zábavy a dobrodružství. POP Airport najdete jen 5 minut od letiště Ruzyně. Parkování je zdarma, řidiči elektromobilů ocení i nabíjecí stanice.

Zanechte komentář