Magazín Tipy a rady

I jarní úklid může být brnkačka!

Také se vždy musíte alespoň malinko přemlouvat k většímu úklidu, který je jednou za čas zkrátka potřeba? Jste už takhle v jednom kole a potřebujete se věnovat své rodině, nebo byste ráda měla i trochu času pro sebe? Kde jej ale nastřádat? Možná se budete divit, ale právě při úklidu můžete opravdu nějaký ten čas nahnat, a naopak ušetřit dost svých sil. „kouzlo“ spočívá ve výběru pomocníků, se kterými práce půjde opravdu od ruky a možná bude i efektivnější.

Okenní vysavač na všechny hladké povrchy

 Aku stěrky jsou skvělými pomocníky při mytí oken, ale i veškerých hladkých povrchů v domácnosti. Hravě si také poradí například s francouzskými okny sahajícími až na zem nebo se stěnami sprchových koutů.

Nový vylepšený okenní vysavač Kärcher WV6 Plus Multi Edition (doporučená cena 2 690 Kč) je vybaven inovativní sací stěrkou z tekutého silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostanete až do spodních částí oken, což jistě ocení zejména majitelé francouzských oken. Tato novinka disponuje několika barevně odlišnými stěrkami pro různé místnosti nebo různá použití. Při mytí sprchového koutu, zrcadla či jiných hladkých povrchů s WV 6 Plus Multi Edition se rychle zbavíte map a zaschlých kapek. Okenní vysavač lze použít také na dlaždice, skleněné stolky nebo třeba okna u auta. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut a díky digitálnímu displeji okamžitě zjistíte, kolik času vám ještě zbývá. Mimo to je lehký a velmi tichý, což při práci oceníte. V balení naleznete také rozprašovač s rozmývákem z mikrovlákna, kterému se hadr a kýbl vody nemohou nikdy vyrovnat. Okenní vysavače již nemusí sloužit jen pro mytí oken, ale stávají se univerzálními pomocníky do celé domácnosti.

Vytřená podlaha raz dva

Vedle běžných mopů, různých parních mopů a dalších zlepšováků, které mají zanechat podlahou nablýskanou a čistou je tu i podlahová myčka. Ta dělá přesně to, co tahle dvě slova znamenají – myje podlahu. Ale myje ji tak, jak to žádný mop ani sebelepší uklízečka nedokáže – stále čistou vodou! Stačí si vzpomenout, kolikrát musíte vyměnit vodu v kýblu, když myjete běžným mopem. A po chvíli je zase špinavá. Na první pohled se zdá, že podlahu myjete, ale myjete ji zase tou samou špínou, kterou jste z ní před chvílí setřeli.

Bateriová podlahová myčka Kärcher FC 5 Cordless (doporučená cena 10 590 Kč) je určená na tvrdé podlahy, odsává jemné nečistoty a vytírá rozlité a zaschlé tekutiny v jediném kroku, navíc bez potřeby připojení k elektrické síti. Poradí si dokonce i se zvířecími chlupy a vlasy. Automaticky zvlhčované rotující válce z mikrovláken spolehlivě pojmou veškerou špínu a zároveň bez přerušení odsávají z válců směs vody a nečistot. Díky tomu se na podlahu nedostávají setřené nečistoty a vy vytíráte stále čistou vodou. Jedna nádržka s čistou vodou vystačí na 60 m2 podlahové plochy. Jakmile je prázdná, stačí ji znovu naplnit, vylít a vypláchnout také nádobku na špinavou vodu a pokračovat v práci. Baterie, kterou je myčka poháněna, vydrží na jedno nabití až 20 min., což bez problému vystačí i na rozhlehlé podlahové plochy v rodinném domě.

Chcete vidět, jak snadno se s podlahovou myčkou uklízí? Podívejte se na video

S párou na hloubkový i rychlejší úklid

Parní čistič je efektivním pomocníkem při úklidu domácnosti. Se správnými nástavci se hodí na běžný úklid, kdy je potřeba rychle umýt podlahy, záchod a koupelnu, ale také na velký, kdy si naši pozornost žádají zašlé spáry mezi dlaždičkami nebo se rozhodneme zlikvidovat usazený vodní kámen na umyvadle či dokonale vyšperkovat kuchyňskou linku. Je ekologický, výkonný a zastane doma velký kus práce. Pára dokáže rozpustit běžné nečistoty, ale i mastnotu, aniž byste použili chemický čistič.

Parní čistič Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix (doporučená cena 4 190 Kč) je lehký a velice skladný. Doba ohřevu je pouhých 6,5 minut a na jednu plnou nádržku uklidíte cca 75 m2. Moderní provedení přístroje je elegantní, výrazným prvkem je praktická rukojeť, díky které se přístroj snadno přenáší, ale také barevný LED indikátor na rukojeti, který zobrazuje provozní režim, takže snadno poznáte, kdy je s přístrojem možné pracovat a kdy ne. Červené světlo znamená, že se voda ohřívá; zelené, že je parní čistič připraven k použití. Díky 2stupňové regulaci páry si můžete nastavit sílu čištění podle příslušného povrchu a síle znečištění. Inovativní design umožňuje estetické ukládání kabelu i příslušenství, které je v základní výbavě. To lze uložit buď do velkého vaku, nebo na dva držáky přímo na stroji. Ve standardní výbavě najdete vše, co potřebujete k úklidu podlah, skleněných ploch, umyvadla, armatury, digestoře, varné desky i obkladových dlaždic. S parním čističem s vysokou účinností zlikvidujete i koronaviry* a bakterie**.

*Testy ukázaly, že při bodovém čištění v přímém kontaktu s čištěným povrchem po dobu 30 sekund při max. výkonu páry s parním čističem Kärcher lze odstranit 99,999 % obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B) na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech (testovaný zárodek: virus vakcínie Ankara).

**Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99 % všech běžných domácích bakterií zničeno na standardních hladkých tvrdých površích v domácnostech, pokud bude rychlost čištění 30 cm/s při použití max. výkonu páry, a to za přímého kontaktu s čištěným povrchem (testovaný zárodek: Enterococcus hirae).

www.karcher.cz/domacnost

www.svetcisteni.cz

Zanechte komentář