Magazín Tipy a rady

Jak dětem zpříjemnit první školní dny? Zkuste tyhle triky!

Nic dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Návrat do školy pro mnohé z nich bohužel nebývá příliš příjemný. Školáci smutní po volných dnech, během kterých se koupali, vyváděli s kamarády, a především nepsali domácí úkoly. Abyste jim návrat do školních lavic co nejvíc zpříjemnili, vyzkoušejte následující triky.

Na nákupy společně

Konec prázdnin a začátek nového školního roku se obvykle nesou v duchu velkých nákupů. Zase bude potřeba pořídit sešity, obaly na ně i na učebnice, pravítka, pastelky, tužky, pera, ale třeba i novou školní tašku, svačinový box nebo penál. Abyste dětem start nového školního roku co nejvíce zpříjemnili, vyrazte na nákup společně.

Výběr pouzdra, svačinového boxu nebo třeba láhve na pití nechte na nich. Důvodem je to, že třeba dětské láhve na vodu MEPAL jsou dostupné v mnoha atraktivních designech, které ocení prvňáčci, ale i starší školáci, kteří budou i během svačinové pauzy ve společnosti svých oblíbených komiksových nebo pohádkových hrdinů.

Drobnost pro radost

Ne, opravdu není potřeba dětem dětem pořizovat nejnovější chytrý telefon, tablet nebo prvotřídní školní batoh za několik tisíc korun. Aby pro ně byl návrat do školních lavic přece jen o něco příjemnější, přihoďte jim do batohu nebo školní aktovky drobnost, která jim první školní den udělá radost.

Kromě osobního vzkazu to může být třeba nějaká drobná sladkost, nový penál s vytouženým motivem nebo třeba vybavení na cesty, kterým se budete věnovat o víkendech nebo u příležitosti dalších školních prázdnin. Pokud vám schází fantazie, můžete po prvním dnu ve škole vzít dítko do nákupního centra a nechat ho, aby si samo vybralo, po čem jeho srdce touží.

Laskavá náruč a pochopení

Pokud vypravujete do školy prvňáčka, bude to náročné nejen pro vás, ale zejména pro něj. Dítko by mělo vědět, že ačkoliv ho čeká mnoho nového, půjde o úžasné dobrodružství, které může doma hned po návratu sdílet do nejmenších detailů. Mějte pro něj vždy laskavou náruč a pochopení i ve chvílích, kdy ho to ve škole nebude bavit.

Rozhodně se také vyplatí, když dítku ještě jednou vysvětlíte, co všechno může ve škole a od spolužáků i paní učitelek očekávat a ujistíte ho, že všechno bez problému zvládne. Myslete na to, že je velmi důležité, aby prvňáček věděl, že se na vás kdykoliv a s čímkoliv může obrátit. Jedině tak může být jeho nová životní etapa a školní mise úspěšná.

Zanechte komentář