Dětská móda Magazín

Tipy, jak chytře ušetřit za dětské oblečení

Výchova dětí je jedním z nejnáročnějších a nejdražších úkolů, se kterými se rodiče musí potýkat. Když se jedná o oblečení pro děti, je to zvláště pravda – děti rostou rychle a neustále potřebují nové oblečení, které musí být jak kvalitní, tak i praktické. Naštěstí se nabízí různé způsoby, jak na nákupu oblečení pro nejmenší členy rodiny ušetřit, aniž byste museli obětovat kvalitu nebo styl.

Nakupujte v outletech nebo na slevách

Mnoho značkových obchodů a eshopů nabízí slevy na dětské oblečení, zejména na konci sezóny. Outletové prodejny nabízejí kvalitní oblečení za zlomek původní ceny. Při nákupu na slevách je však důležité pečlivě zvážit, zda je to skutečně dobrá koupě – někdy se může stát, že kupujete věci, které nejsou pro vaše dítě praktické nebo vhodné do daného období. Možnost levného nákupu nabízí také velkoobchod textil.

Nakoukněte do secondhandu

Secondhandy jsou pro nákup kvalitního dětského oblečení za nízkou cenu jako stvořené. Často v nich můžete najít kusy, které jsou stále v dobrém stavu a značkové. Většinou se jedná o oblečení, z něhož již nějaké dítě vyrostlo a skončilo by na skládce.

Půjčujte si oblečení

Pokud máte v okolí přátele nebo rodinu s dětmi, můžete si vyměňovat nebo půjčovat oblečení. Tento způsob je ekologický a ekonomický a zároveň umožňuje vašemu dítěti nosit různé styly a značky.

Kupujte unisex oblečení

Pokud máte více dětí nebo plánujete mít více dětí v budoucnu, může být výhodné investovat do unisex oblečení. Tyto kousky jsou vhodné pro oba pohlaví a mohou být použity znovu pro další dítě. Spoustu pěkných kousků najdete ve velkoobchodu Xfer.

Snažte se mít méně kusů oblečení

Místo nákupu velkého množství oblečení se snažte počet kusů redukovat, ale o to více se zaměřte na kvalitní produkty. Hledejte oblečení, které je praktické a snadno kombinovatelné. Pokud se budete držet základních barev a stylů, můžete snadno vytvořit mnoho různých outfitů. Budete-li se snažit udržet počet kusů oblečení nízký, snížíte náklady na nákup a zároveň zjednodušíte organizaci oblečení vašich dětí.

Nenechte se unést módními trendy

Módní trendy jsou pěkné, ale často se mění velmi rychle a nákup nových trendových kousků může být velmi nákladný. Snažte se držet základních stylů, které nevyjdou z módy. Budete je tak moct využít i pro další dítka.

Opravujte a recyklujte oblečení

Někdy může být oblečení stále kvalitní, ale potřebuje drobnou opravu. Než se rozhodnete oblečení vyhodit, zkuste ho opravit. Můžete také recyklovat staré kousky oblečení na nové věci – stačí si pořídit šicí stroj a zapojit kreativitu.

Zanechte komentář