Magazín Tipy a rady

3 důvody, proč dětem pořídit zahradní hřiště

Když jsme byli malí, stačily nám stromy. A samozřejmě jsme byli vděční za těch pár kovových konstrukcí uprostřed panelákové šedi, které se sice tvářily jako prolézačky, ale ve skutečnosti šlo o důmyslně navržené pasti na děti. Šťastnější děti (respektive děti šikovných tatínků) měly k dispozici o něco nápaditější hřiště na zahradě. Ovšem se současnou nabídkou hotových setů by se nemohly srovnávat. Dnešní generace může jásat – dětská hřiště jsou bezpečná, nápaditá a mimořádně zábavná. Pokud s pořízením stále váháte, stoprocentně vás přesvědčí následující tři důvody

1. Účinná prevence obezity

Lékařské statistiky jsou alarmující. Dnešní generace dětí je mnohem obéznější než v minulosti. Může za to nedostatek pohybu. Přitom je stačí motivovat – poskytnout jim prostor, kde mohou dlouhé hodiny hýbat na čerstvém vzduchu. Dovádění je navíc dobrý základ pro pozdější sportování.

2. Komplexní rozvoj osobnosti

Dětské houpačky, skluzavky, lezecké stěny a další prvky nejsou jen zábavné – děti se při hraní rozvíjí po motorické, intelektuální i sociální stránce. Odborníci mají jasno a potvrzují, že děti, které mají dostatek pohybu, se lépe učí. Například ve švédských školách je proto žákům umožněn pohyb i během přestávek.

3. Zdroj upřímné radosti

Skluzavky pro děti jsou zkrátka mnohem lepší než elektronika. Dítka jsou bezstarostná, spokojená a pozitivní. Večer pak příjemně unavená a dobře se jim usíná. Kdyby děti strávily stejnou dobu na tabletu, naopak by byly po hraní nevraživé, nervózní a roztěkané.

Kde se po dětském hřišti poohlédnout?

Rozhodli jste se, že svým dětem dopřejete bezpečné hřiště plné zábavných prvků? K tomu nejlepšímu patří dětská zahradní hřiště Jungle Gym. Jsou bezpečná a nechybí jim patřičná certifikace. Nabízí je například specializovaný prodejce dětských hřišť HonzíkůvHrad, v jehož nabídce najdete mnoho doplňkových modulů (hřiště tak můžete časem rozšiřovat). Vše skladem a připraveno k odeslání. Děti se mají na co těšit!

Zanechte komentář