Magazín Tipy a rady

Chůvy a paní na hlídání nejsou ničím neobvyklým. Kde najít tu správnou?

Napadlo vás, že si s partnerem po delší době vyrazíte do společnosti, ale máte menší problém s hlídáním dětí? Respektive ve svém nejbližším okolí nemáte nikoho, na koho byste se mohli spolehnout a své poklady jim alespoň na pár hodin svěřit? Naštěstí existují profesionálky, které se o ně postarají jako o vlastní. Můžete se obrátit na agenturu, nebo si někoho sehnat přes inzerát. Obě možnosti mají svá pro i proti a my vám prozradíme, jak správně vybrat a nespálit se.

Kdy můžete využít hlídání dětí?

Chůva na hlídání dětí vám vytrhne trn z paty, když nestihnete vyzvednout děti z družiny, zavést je do kroužku nebo je pohlídat, když onemocní. Jinými slovy kdykoliv budete potřebovat, a to nárazově i pravidelně. Některé paní na hlídání navíc nabízí i další služby – například základní i hloubkový úklid domácnosti nebo doučování cizího jazyka.

Inzerát, nebo agentura?

Chůvy, které pracují samostatně (tzn. bez agentury), nabízí své služby prostřednictvím specializovaných inzertních serverů. Jejich hodinová sazba je obvykle o něco nižší než ceny za hlídání dětí agenturou, ovšem v praxi nejsou výjimkou ani opačné případy – renomovaná agentura může nabízet hlídání za srovnatelnou částku.

Nespornou výhodou agentury je časová flexibilita. Je téměř nepravděpodobné, že by v případě, kdy dlouhodobě spolupracující chůva z nějakého důvodu nemůže dorazit, nezajistila záskok.

Solidní agentura chůvy důkladně prověřuje

Je přirozené, že své děti nechcete svěřit někomu, kdo jim není chopen zajistit odpovídající péči. Proto agentury pracovnice prověřují a požadují po nich čistý trestní rejstřík, potvrzení fyzické a psychické způsobilosti, složení psychotestů a samozřejmě prokázání dobrých referencí.

Někteří zprostředkovatelé hlídání dětí v Praze, jako je například agentura Slunečnice, dokonce nabízí jeden den hlídání dítěte zdarma. Zájemci tak mohou službu vyzkoušet, udělat si na ní názor a nezaplatit ani korunu.

Zanechte komentář