Dětský pokoj Magazín

Jaké jsou možnosti dětského povlečení?

Dostat malé děti do postele je někdy nadlidský úkol. Pomoct vám v tom může například vhodně zvolené oblečení. Když se bude dítko do postele těšit za svým oblíbeným filmovým hrdinou či zvířátkem, bude na kutě mířit mnohem ochotněji.

Výběr dětského povlečení byste proto neměli brát na lehkou váhu. Rozhodně však není dobré volit pouze podle designu, i materiál hraje svou roli.

Pro dětskou pokožku je nejlepší klasická hladká bavlna

Co se týče materiálu, dětské povlečení může být například z bavlny. Ta je hladká, příjemná na dotek a má dlouhou životnost. Na zimu je vhodné koupit nějaké teplejší povlečení, třeba mikroplyšové. To milují děti i dospělí, protože se v něm cítíte jako v objetí plyšové hračky.

Výrobci myslí i na maminky, které díky svým ratolestem nemají dostatek času na žehlení. Týká-li se taková situace i vás, zaměřte se na krepové povlečení, které se nemusí žehlit.

Povlečení může být například svítící

Pokud jde o potisk, určitě vyberte podle preferencí vašeho dítěte. Někdo má rád pejsky, další Spidermana nebo film Madagaskar. Filmoví hrdinové u dětí bodují asi nejvíce, tak se jim nevyhýbejte. Můžete vyzkoušet i různé speciální vychytávky – třeba svítící povlečení. Toto povlečení je v základu černé, ale stačí ho vystavit dennímu světlu (není nutné žádné speciální nasvícení) a po zhasnutí se promění v kouzelnou svítící plochu. Jde o vynikající volbu pro děti, jež se bojí usínat po tmě. Koupíte ho v e-shopu Vesna.cz.

Dětské povlečení do velké i malé postýlky

S dětskými motivy pořídíte jak klasické povlečení o rozměrech 140×200 cm pro přikrývku a 70×90 cm pro polštář, tak to, které je určené do dětských postýlek. Rozměry do malé postýlky jsou 140×200 cm pro přikrývku a 70×90 cm pro polštář. Eventuálně je tedy možné povlak polštář používat, i když dítě trochu povyroste, a dokoupit pouze nové povlečení na přikrývku. Jediné, co už pravděpodobně neseženete s dětskými motivy, je prodloužené povlečení. Teenageři, jimž je klasická peřina krátká, by už pod povlečením s Krtečkem stejně spát nechtěli.

Zanechte komentář