Magazín

Děti milují trampolíny. Tak jim jednu dopřejte!

Mami (tati), já chci trampolínu! I vaše děti na vás možní podobným způsobem naléhají, abyste jim pořídili jedno z nejúžasnějších sportovních náčiní, které kdy člověk vytvořil. Jen si vzpomeňte na doby svého dětství, kdy trampolíny nebyly tak dostupné jako dnes. Museli jste vystát dlouhou řadu v tělocviku, abyste pak alespoň na chvíli perfektně pobavili. Ale dost bylo nostalgie, vaše děti si přejí trampolínu a vy byste jim ji měli dopřát! A my vám prozradíme, jak ji vybrat a na co si dát pozor.

Cena, nebo kvalita?

Šetříte každou korunu? V tom případě dětem trampolínu raději nepořizujte. Extrémně levné trampolíny z polyetylenu se velmi rychle opotřebují, podepíší se na nich venkovní vlivy a navíc nejsou bezpečné.

To samozřejmě neznamená, že musíte nutně investovat do nejdražšího modelu. Přesto se zaměřte na kvalitní materiály (ideálně PVC s mřížkou) a na odolnost konstrukce. Bude-li vaše trampolína po většinu roku venku, měla by být opatřena antikorozním nátěrem. Stejně tak je vhodné, aby měla minimálně čtyři „U“ nohy, které zajišťují její stabilitu. Chcete-li, aby si děti skákání užívali a vy se nemuseli stresovat tím, že se s nimi trampolína zbortí, dejte si na výběru opravdu záležet!

Trampolina 03

Který druh trampolíny vybrat?

Výběr trampolíny jde ruku v ruce s tím, jakým způsobem ji budete využívat a také kolik osob na ni bude současně dovádět. Podle toho volte rozměry a hmotnost a nezapomeňte ani na příslušenství v podobě praktických schůdků, které usnadní přístup na skákací plochu. Prodejci nabízí malé kompaktní trampolíny, které jsou ideální do dětského pokoje, trampolíny s madlem a samozřejmě i velké trampolíny s ochrannou sítí, které patří k nejžádanějším. Ochranná síť zajistí, aby dítě nevyskočilo mimo trampolínu a nezranilo se. Mimo jiné má také psychologický efekt – dodá cvičící osobě jistotu.

Kdo může skákat na trampolíně a jaké jsou zdravotní omezení?

To je na trampolíně to nejlepší. Není určena jen pro děti a spoustu legrace si na ní užijete i vy. A když na to přijde, může si zaskákat i dědeček nebo babička, trampolíny jsou perfektním relaxačním prostředkem pro osoby se sníženou pohyblivostí. A co se týče pozitivních účinků, těch je nespočet – cvičení na trampolíně má pozitivní vliv na oběhový systém a imunitu, odplavuje toxiny, okysličuje mozek a přitom nezatěžuje páteř a klouby. Jistě vás potěší i to, že na trampolíně zábavnou formou zhubnete pár kilo.

Trampolina 02

Kde koupit kvalitní a cenově přijatelnou trampolínu?

Rozhodli jste se, že dětem (a sobě) uděláte radost a také si jednu pořídíte? V tom případě se po ní poohlédněte na www.skluzavky.cz, kde na vás čekají velmi kvalitní modely za dostupné ceny. Trampolíny mají pevnou konstrukci a všechny kovové komponenty jsou skryty tak, aby se o ně cvičící osoba neporanila. Největší trampolína Pro-Line 08 zase zvládne nápor až 160 Kg, takže na ní může současně dovádět několik dětí najednou.

Zanechte komentář