Magazín Tipy a rady

LED osvětlení: Vaše šance, jak snížit výdaje za elektřinu

Díváte se s údivem na poslední vyúčtování elektřiny? Pokud ano, s největší pravděpodobností přeplácíte zbytečně peníze navíc. Nejčastěji se jedná o výdaje spojené s vytápěním interiéru, nicméně mnohdy se platí zbytečné prostředky navíc i kvůli svícení. Pokud máte doma standardní osvětlení, pak se není čemu divit! Vláknové žárovky mají hodně vysokou spotřebu elektřiny, za kterou poté platíte. Přitom stačí málo – pořídit si úsporné světelné zdroje fungující na LED technologii. Jaké jsou její hlavní přednosti? Na to se zaměříme podrobněji v tomto článku.

Ušetřete až 85 % spotřebované energie!

Jestliže si nainstalujete do domácnosti LED žárovky, může se vaše spotřeba elektřiny snížit až desetinásobně. Čím je to dáno? Jednoznačně principem, na němž fungování LED svítidel stojí. Zhruba 95 % elektřiny jde na svícení a pouhých 5 % na teplo. U wolframových žárovek je tomu zcela opačně. Ostatně zkuste rozsvítit klasickou žárovku a za chvíli k ní dát prst. Stoprocentně ucítíte velké teplo. Budete-li neopatrní, nepříjemně se popálíte.

Dlouhodobý provoz zaručen

Spolehnout se u LEDek budete moci také na maximální výdrž. Uvádí se, že dokážou svítit až 50 000 hodin. Oproti standardním světelným zdrojům se jedná o nadstandardní výdrž. Jenom si vzpomeňte, jak často praskají vlákna u wolframových žárovek? Třeba do světel ovládaných fotobuňkou se vůbec nevyplatí je instalovat. Podobně jsou na tom i takzvané úsporky, jež nesnášejí blikání.

Stylové osvětlení vnitřních i venkovních prostor

LED technologie se hodí jak do interiéru, tak i jako osvětlení do posezení, případně zahrady. Právě tady se vám bude náramně hodit LED reflektor, jenž je z hlediska intenzity světla poměrně výkonný s tím, že jeho provoz je maximálně ekonomický. Jinak je zajímavé i poosvětlení prostřednictvím LED pásků. Do interiéru skvěle padnou i LED panely. Ať už se vám líbí jakákoli svítidla, najdete je v eshopu ledakce.cz.

Zanechte komentář