Dětský pokoj Magazín

Prožijte Vánoce v novém kabátku. Děti to ocení!

Přesto, že na malování pokojů je vhodnější slunečné a teplé počasí, jsou to právě Vánoce, kdy se mnoho rodin rozhodne pro výmalbu. Téměř každý koncem roku začne šílet a touží po pěkném, čistém a novém bydlení. Léto je pro tuto činnost mnohem lepší, protože barvy rychleji usýchají a můžeme více větrat. Jenže léto si raději užíváme někde u moře na dovolené nežli prací doma. Pokud patříte mezi ty, kteří se rozhodli malovat, následujte naše rady.

Je opravdu nutné malovat celý byt?

Projděte se po bytě a zapište si své postřehy. Zkontrolujte všechny stěny, zda je skutečně nutné vymalovat celý byt? Jde vám o čisté stěny nebo pouze nově vyhlížející interiér? Mnohdy bohatě vystačí vymalovat jen jednu stěnu nebo použít celoplošnou foto tapetu. Celkovou výmalbu raději směrujte na jaro, až bude možnost pořádně větrat. Vánoce vás i tak budou stát hromadu práce a příprav.

Jak si usteleš – tak si lehneš

Zatímco výmalbu je lépe učinit v teplejších měsících nový nábytek lze nakupovat kdykoliv. Investici za malování přesuňte na jaro a spíš si dopřejte kvalitní spánek. V první řadě je na místě pořídit kvalitní a pohodlnou postel. Sami musíte vědět, který kus nábytku je ještě ucházející a naopak, který je potřeba vyměnit za nový.

Moderní obývací stěny dokážou dát interiéru zcela jiný rozměr. Zkuste místo malování opatřit stěny nějakou nalepovací dekorací, která zakryje případné šmouhy. Tvář interiéru mohou změnit i nové záclony či závěsy. Někdy stačí nepatrné úpravy a váš domov bude rázem v novém kabátku.

Bytové doplňky

I drobnosti, jako jsou koberečky, polštářky, vázičky, sváteční dekorace udělají velkou službu. Oživit interiér se dá i pomocí zajímavých a cenově dostupných bytových doplňků. Stylové dekorace dnes vyberete v různém provedení.