Lifestyle Magazín

Být viděn znamená přežít: Pořiďte svému dítěti reflexní vestu!

Poněkud drsný nadpis bohužel stoprocentně reflektuje realitu. V dnešním uspěchaném provozu nejsou nehody způsobené přehlédnutím dítěte z důvodu špatné viditelnosti výjimečné. Na vině bývá nepozornost řidičů, tak chodců. Roli samozřejmě hraje i počasí, tím spíš na podzim a v zimě, kdy se dříve stmívá a rána bývají mlhavá. Na druhou stranu není nic jednoduššího, než dítěti pořídit reflexní vestu. Jde o maximálně efektivní a přitom levné řešení. Pokud navíc dítku pořídíte vestu s hravým potiskem, bude ji nosit rádo!

Reflexní vesta zvyšuje viditelnost až o 200 m


O významu reflexní vesty nemůže být pochyb. Fluorescenční materiály, ze kterých se tento bezpečnostní prvek vyrábí, výrazně zvyšují viditelnost nositele, a to až o 200 m. Dle testů BESIP jsou nejhůře viditelné modré části oděvu. Řidiči je registrují na 18 metrů. Červené oblečení je viditelné na cca 24 metrů a bílé na 55 metrů. Jde o hodnoty za tmy, nicméně v případě deště nebo mlhy je viditelnost oděvů ještě nižší.
Reflexní vesta zvyšuje viditelnost nositele až na 200 m. Tedy na dostatečnou vzdálenost potřebnou k reakci řidiče pohybující se vyšší rychlostí. Právě proto reflexní vesty často používají mateřské školy při procházkách v bezprostřední blízkosti silničního provozu.

Hravou reflexní vestu dítě neodmítne


Menší děti bývají rozjívené a nesledují dění na vozovce a kolem ní tak jako dospělí. Díky reflexní vestě minimalizujete riziko, že si účastníci provozu vašeho dítka nevšimnou. Problém může nastat v momentě, kdy dítě vestu odmítne nosit. Ale i to lze snadno vyřešit pořízením dětské vesty s atraktivním motivem.
My jsme takové reflexní vesty našli v e-shopu Altima.cz. V nabídce je spousta pěkných motivů a vesty jsou střeženy tak, aby dítěti perfektně padly. A nepřehlédněte ani zbylý sortiment čítající čepice, oblečení a další reflexní prvky. Ceny jsou příjemné a zboží skladem – balík vám dorazí domů obratem.