Tipy na výlety

Středověký pohádkový program na zámku Hrubá Skála

Zámek Hrubá Skála je romantické místo uprostřed Českého ráje, které se dá využít k nádherným cyklistickým, nebo pěším výletům po vyhlášeném regionu Hruboskalsku. Samotný zámek je romantická stavba na masívní pískovcové skále a nabízí překrásný výhled do širokého okolí. Pro veřejnost je přístupná věž a nádvoří, zbylá část zámku slouží jako hotel. Již šestý rok však můžete navštívit zábavnou show s názvem Poznej středověk.

Po celé léto se střídá Pohádkový den se Středověkým, při kterých můžete shlédnout dvě pohádky – Princezna pro prince a Na draka!, a také představení Máčení nepoctivého pekaře, Proces se zlodějem a vystoupení šermířů.

Pro děti je zde každý den otevřena zahrada středověkých her, kde si vyzkoušíte střelbu z kuše a luku. Můžete si také vyzkoušet jízdu na dřevěném koníkovi, souboj na špalcích, dvě zkoušky rytířských dovedností a uvidíte také katapult a beranidlo. Pro hosty se vstupenkou  na program je vstup do zahrady zdarma.

Pokud vás zahrada omrzí, můžete v druhé části příkopu projít skrz pohádkovou cestu prince Bajaji, kde se setkáte se všemi nástrahami, jenž ho čekali ve filmové pohádce.

Pětihodinový program začíná každý den od jedenácti hodin a trvá až do čtvrté hodiny odpoledne.

Poloha zámku Hrubá skála na mapě


Zvětšit mapu

Zanechte komentář