Tipy na výlety

V Brně vyrostl nový zábavní park pro děti. Musíte ho navštívit!

Líbila by se vám jízda tenkým střevem, prolézání v podzemních norách nebo třeba ptačí přelet? Tyto a mnoho dalších aktivit můžete zažít v novém zábavním parku BRuNO family park, který vyrostl v jihomoravské metropoli. Pokud se na návštěvu Brna chystáte již delší dobu, nyní máte další důvod. Na čtyři desítky atrakcí láká děti i dospělé!

Zábavní park vznikl v místech bývalých vojenských kasáren v brněnské Slatině na ulici Kigginsova a byl slavnostně otevřen na konci roku 2015. V době, kdy se většina dětí oddává digitální zábavě, přináší BruNO family park příležitost, jak se ponořit do světa skutečných her, pohybu a zábavy.

Mezi největší lákadla patří panoramatická vyhlídka Čapí oko. Jedná se o unikátní 22 metrů vysokou rozhlednu s velkou prosklenou kostkou na vrcholu a skleněnou podlahou. Nahoru se dostanete po schodech anebo po lanech a dalších překážkách. Jakmile se dostanete nahoru, naskytne se vám pohled na jedinečné brněnské panoráma. Zpátky dolů se lze dostat tobogánem s všeříkajícím názvem Tenké střevo.

Osmatřicet metrů dlouhá skluzavka začíná ve výšce téměř 20 metrů nad zemí. Podle provozovatelů centra jde o jednu z nejzajímavějších atrakcí, které se návštěvníci nemohou nabažit. Aby ne, když „sešup“ trvá pouhých 10 vteřin. O bezpečný provoz dbá semafor, který určuje prodlevu mezi jednotlivými skluzy.

Další tobogán nese název Kloaka a začíná ve výšce 8 metrů. O metr vyšší je bláznivá nafukovací skluzavce Svišťák, která silně připomíná skákací hrady. Na obě atrakce mohou děti i dospělí.

Skvělým zážitkem jsou také 3 vzájemně propojené komíny – Brunův, Opičí a Pavoučí. Z jedné strany na druhou se lze dostat přes lanové mosty. O zábavu je postaráno, protože vzduchem levitují válce a koule. Milovníci výšek zase ocení 28 metrů dlouhou lanovku „Ptačí přelet“, která návštěvníky transportuje z jedné části centra do druhé.

Ale co když vám výšky příliš nevyhovují? Nevadí, v brněnském zábavním parku můžete prolézat i pod zemí. Do atrakce
Podzemní nory lze vstoupit 3 různými vchody. Systém tunelů o průměru od 80 do 120 cm je prosvětlen světlíky. Na své si přijdou také milovníci vodních atrakcí. Respektive děti, protože Moře je jediná atrakce pro děti, která je vymezena pouze dětem. V bazénku s vodou se mohou plavit v lodičkách ve tvaru želvičky, tygra či labutě. O pohon se stará elektromotor nebo vlastní ruce.

Co dodat závěrem? BRuNO family park je skvělé místo pro celou rodinu. Kromě výše uvedených atrakcí zde nechybí kreativní dílny a little gym Brno, kde cvičí děti společně s rodiči a větší děti pod taktovkou lektora.

A pozor, v zábavním parku může proběhnout také narozeninová oslava, a to v některém z tematických salonků. Další informace, otevírací dobu a platný ceník najdete na www.brunofamilypark.cz.