Magazín Tipy a rady

3D odlitky: Vzpomínky zmrazené v čase

Touha uchovat vzpomínku na okamžiky štěstí je stará jako lidstvo samo. Již naši dávní předkové, malovali po zdech jeskyní, aby uchovali vzpomínku na to, co prožili, i pro budoucí generace. V současnosti máme mnoho způsobů jak zaznamenat skutečnost a uchovat ji pro budoucnost. Jedním z nich je i tvorba 3D odlitků, které vytvoří dokonalou repliku končetiny vašeho dítěte, vašich nejbližších či oblíbeného domácího mazlíčka, a navždy ji uchová v podobě, které se na rozdíl od fotografie či videa můžete kdykoli dotknout.

Sady pro zhotovování 3D odlitků můžete zakoupit například na webu českého výrobce vzpominkovyodlitek.cz, který dodává odlévací sady z vysoce kvalitního alginátu, který je hypoalergenní, zdravotně nezávadný a zajištuje dokonalé ztvárnění odlévané končetiny do nejmenších detailů.

Jak se sada pro tvorbu 3D odlitků používá?

Odlévací forma je tvořena tekutou hmotou, vyrobenou z přírodního alginátu, která po ponoření končetiny ztuhne na měkký gel, který je posléze vyplněn odlévací hmotou.

Jakmile tato hmota ztvrdne, můžete alginátovou formu sloupnout a vychutnat si nádherný 3D odlitek, absolutně přesný do všech detailů. Výsledný předmět můžete dále umístit na podstavec či do dekorativního rámečku, nebo jej ozdobit nátěrem bronzové či zlaté barvy s metalickým efektem, která mu dodají vzhled skutečné kovové sochy.

Jaké 3D odlitky můžeme vytvořit?

Při výrobě se fantazii meze rozhodně nekladou. Můžete vytvořit 3D odlitky  jednotlivých rukou i párů, velmi oblíbené jsou i odlitky ručiček a nožiček malých dětí, můžete vytvářet skulptury tvořené dlaněmi celé rodiny a stranou nemusí zůstat ani tlapky vašich oblíbených domácích mazlíčků. Vzniklý 3D odlitek vytvoří neopakovatelné umělecké dílo, které je vhodné k vystavení na čestné místo, kde vám bude připomínat vaše nejbližší.

Zanechte komentář