Magazín Tipy a rady

Jak dětem usnadnit stěhováním do nového domova

Stěhování je velká životní událost, která vyžaduje hodně energie a přípravy pro každého z nás. Ale když máte rodinu s dětmi, může to být ještě těžší. V lepším případě jsou děti ze stěhování na nové místo nadšené. V tom horším se jim tam vůbec nechce. Ať tak či onak, je to mnohem náročnější pro celou rodinu. Jak se tedy připravit na stěhování, aby byl přechod do nového domova co nejsnadnější pro celou rodinu?

Předem se dobře připravte

Začněte s přípravami na stěhování co nejdříve a zapojte do nich i své děti. Vysvětlete jim, proč se stěhujete, a zdůrazněte, co vše dobré z toho může vzejít, jako jsou noví přátelé, nová zajímavá místa a příležitosti. Bavte se s dětmi o jejich obavách a strachu. Malým dětem pomůže kniha nebo příběh o stěhování, zatímco starší děti ocení, když budou mít možnost navštívit nové místo předem, podílet na plánování jejich pokojů nebo výběru nové školy. Stěhování je náročné i pro nás dospělé a je toho tolik co zařídit. Když máte pocit, že nestíháte to co je skutečně důležité, můžete se obrátit na stěhovací firmy, jako je Stěhování Bohemia, kteří vám pomůžou.

Zapojte děti do stěhování

I děti můžete zapojit do balení a stěhování. Navíc budou mít, alespoň malý pocit kontroly nad celou situací. Pokud jsou trošku větší, nechte je rozhodnout, co si vezmou s sebou a co je už čas darovat nebo vyhodit. Menší děti mohou pomáhat s drobnějšími úkoly, jako je balení hraček a oblečení, zatímco starší děti už můžou být zodpovědné za sbalení všech svých věcí a označení krabic.

Držte se zažitých zvyků

Snažte se udržet běžnou denní rutinu vašich dětí co nejdéle. Rutinní činnosti, jako jsou společné večeře, čas na čtení před spaním nebo pravidelné hry, poskytují dětem pocit bezpečí a stálosti. Pocit toho, že ví co, přijde a co je čeká a to i uprostřed velkých změn. To je nesmírně důležité, především u malých dětí. Jakmile se přestěhujete, zkuste co nejrychleji navázat na tuto rutinu ve svém novém domově.

Nechte je zvyknout na nové prostředí

Po přestěhování dopřejte dětem čas, aby si zvykly na nové prostředí. Vydejte se společně dobrodružný průzkum okolí, navštivte místní parky, hřiště, knihovnu nebo školu. Podívejte se na nabídku místních sportovních klubů a kroužků. Najděte společně aktivity a kroužky, které je budou bavit a kde mohou navázat nová přátelství. Celé stěhování, opouštění starého domova a přátel bývá pro děti hodně stresující a tak věnujte pozornost jejich pocitům a chování. Buďte připraveni na změny nálad i výbuchy hněvu, ale nezapomeňte jim vždy být na blízku a poskytovat podporu, než si zvyknout na všechny ty změny.

Stěhování je náročné pro každého, ale s dětmi a pro děti je to ještě horší. Obrňte se trpělivostí a pochopením. Nenechte se zbytečně stresovat stěhováním. Přizvěte si na pomoc stěhováky Stěhování Bohemia a zbytečně se nezatěžujte věcmi, kterými nemusíte.

Zanechte komentář