Dětský pokoj Magazín

4 tipy pro výběr nábytku do dětského pokoje

Přemýšlíte na zařízením dětského pokoje a nevíte, jaký nábytek zvolit? Výběr kompletního vybavení naštěstí není nic složitého a k úspěchu vám bude stačit pár tipů, které najdete v tomto článku.

Prostorově chytré uspořádání

Klíčovým bodem pro dobré a hlavně praktické zařízení každého pokoje je znalost rozměrů. Platí to především v případě, že se pouštíte do rozsáhlejší rekonstrukce a chcete kompletně vybavit celou místnost. Pro větší přehled je dobré udělat si plánek, kde si vyzkoušíte jednotlivé kombinace kusů nábytku a zjistíte, jak to bude nejlepší. Tento postup je mnohem jednodušší v porovnání s následným přesuny skříní a případným zjištěním, že se vám všechny nevejdou do pokoje tak, jak jste si představovali.

Dostatek místa pro ukládání věcí

Až si budete rozmýšlet, jaké kousky nábytku potřebujete, pamatujte hlavně na zařízení dostatečného úložného prostoru. To bývá problém zejména v menších bytech, kde je každý centimetr podlahové plochy cenný. Pomoci mohou správně zvolené skříně, komody, ale například také postel a pohovka s úložným prostorem.

Veselý design

Do dětského pokoje se hodí světlé barvy a provedení podle toho, co má vaše dítě rádo. Je rozdíl mezi zařizováním místnosti pro batole a středoškolského studenta. U větších dětí je dobré konzultovat s nimi vybrané barvy a snažit se je zapojit do procesu výběru jednotlivých kousků nábytku. Koneckonců oni budou následně bydlet v takto zařízeném pokojíčku.

Vybírejte na internetu a ušetřete

Už máte plánek a poměrně jasnou představu, jaké kusy nábytku budete potřebovat? Teď ještě zbývá vybrat co možná nejlevnější, ale zároveň dostatečně kvalitní variantu. Naštěstí můžete v dnešní době téměř všechno vyřešit z pohodlí domova. Stačí se podívat na nábytek na Atan.cz, kde si zvolíte odpovídající kousky na základě předem rozmyšlených parametrů. Ceny mohou být nižší v porovnání s kamennými obchody, a navíc vám odpadnou starosti s cestou a nakládáním věcí do automobilu.

Zanechte komentář