Lifestyle Magazín

Rodiče, je čas si trochu užít: Dopřejte si zážitky plné adrenalinu!

Rodičovství je samo o sobě nezapomenutelným zážitkem. Však to dobře znáte. Někdy se cítíte jako krotitelé divé zvěře. Jindy jako na cizí planetě v obklopení podivných stvoření, kterým vůbec nerozumíte… Ale ani za nic byste své děti nevyměnili, to dá rozum. Na druhou stranu byste měli myslet na své duševní zdraví a dát si čas od času „voraz“. Tedy určitou vzpruhu, která vás nabije na následující měsíce perné práce. Co byste řekli na zážitky ve vzduchu?

Let balónem pro (téměř) celou rodinu

Mezi nejvyhledávanější letecké zážitky patří lety balónem. Můžete je absolvovat sami a nechat děti na hlídání prarodičům, anebo je vzít s sebou. Ovšem pouze dítka starší 8 let s výškou nad 140 cm. Balónem se nemohou proletět těhotné ženy a účastníci, kteří před letem požili alkohol nebo omamné látky.

Let balónem je zážitek, na který budete vzpomínat ještě hodně dlouho. Ačkoliv se jeví jako „nebezpečný“, opak je pravdou. Balony jsou jedny z nejbezpečnějších letadel a prochází pravidelnou kontrolou. Samozřejmostí je i předletová prohlídka. Navíc se létá pouze za ideálního počasí – takže počítejte s tím, že váš let mohou pořadatelé odložit. Nic si z toho nedělejte a buďte rádi, že jsou zodpovědní.

Tandemové seskoky padákem

Pokud vám let balonem připadá nudný (není, věřte nám!), můžete si skočit z letadla. Tandemový seskok je adrenalinem doslova nabitý a pravděpodobně si během něj uvědomíte, jak křehký je lidský život. Skáče s z výšky kolem 4 km a stejně jako v případě balonu jde o velmi bezpečný zážitek. Se zkušeným instruktorem za zády si volný pád užijete plnými doušky a alespoň na chvíli zapomenete na starosti všedních dní.

Nadchli jsme vás? Vyberte si svůj letecký zážitek u specialistů na www.leteckezazitky.cz. Kromě letů balonem a tandemových seskoků dostanete na výběr i z dalších nevšedních aktivit. Jak jinak než ve vzduchu.

Zanechte komentář