Magazín Zdraví

Bojujte proti nachlazení a chřipkám česnekem

Jestli jste si někdy všimli, chřipkové epidemie obvykle přichází v obdobích, kdy se teploty pohybují kolem nuly. V třeskutých mrazech se bacilům moc nedaří, rádi se trochu ohřejí. Proto bývají lidé často nemocní spíš na podzim nebo tehdy, když se sníh začne naopak rozpouštět. A takové období nás právě čeká. Je tedy vhodná doba svůj organismus posílit, aby odolal všem bacilům a virům.

Posílit imunitu můžete i prostřednictvím přírodních látek. Vynikajícím pomocníkem v boji proti nachlazení a chřipkám je třeba česnek. Už po staletí se nepoužívá pouze jako potravina, ale i ve formě léku. Obsahuje totiž jednu velmi prospěšnou látku.

Léčivá látka alicin

V přírodním česneku se vyskytuje látka alin, která se při rozkousání nebo rozmačkání změní na alicin. Právě díky alicinu má česnek svou typickou vůni a chuť. Je to sloučenina, která se vyskytuje také v cibuli. Cibuloviny chrání proti škůdcům a podobné účinky má i v lidském těle. Působí antibakteriálně a proti plísním. Díky tomu se často setkáte i s doporučením přikládat rozmačkaný česnek na bradavice či opary. Doporučuje se rovněž na snížení cholesterolu, vysokého tlaku a žaludeční potíže. Ale zpět k nachlazení.

Zkrátí nachlazení a pomůže mu předcházet

Česnek je skvělým pomocníkem při již probíhajícím nachlazení i jeho prevenci. Dokáže zmínit příznaky onemocnění a zkrátit dobu jeho trvání. Například proti kašli se doporučuje uvařit ho v mléce a osladit vzniklý sirup medem.

Podobných receptů si na internetu přečtete více. Skutečně chutnají tak netypicky, jak se zdá, a ne každému je ta chuť příjemná. Dospělí se možná přemůžou, ovšem dětem budete česnekový sirup dávkovat jen těžko. V takovém případě bude lepší koupit v lékárně doplněk stravy obsahující léčivou látku z česneku. Vyzkoušet lze třeba Allicor Super česnek + vitaminy. Výtažky z česneku jsou v něm obohaceny o vitaminy B, C, D, E, H, P, takže kromě boje proti nachlazení pomáhá udržet normální stav pokožky a hezké vlasy.

Zanechte komentář