Tipy na výlety

Jedinečná ZOO v ČR, aneb navštivte svět krokodýlů

Věděli jste, že i v zemi, jako je Česká republika, se můžete ponořit do nebezpečného světa krokodýlů? Mnoho návštěvníků již tradičně navštěvuje krokodýlí ZOO v Protivíně, která vznikla na základě soukromého chovu současného majitele. Dnes je známá jako unikátní ZOO s mnoha chovatelskými úspěchy.

Patříte mezi příznivce zoologických zahrad a chcete poznat unikátní živočichy, kteří pamatují i doby, kdy naši planetu obývali dinosauři? Protivínská krokodýlí ZOO návštěvníky seznamuje se všemi 23 recentními druhy krokodýlů, nabízí zajímavý program pro školy a návštěvníci se mohou seznámit jak s dospělými jedinci, tak s mláďaty, které se zde podařilo odchovat.

Krokodýlí ZOO v Protivíně vznikla na základě soukromého chovu současného majitele, pana Miroslava Procházky. Současný majitel se krokodýlům věnoval již ve svém mládí, kdy získal své první zkušenosti s jejich chovem ve Stanici mladých přírodovědců v Písku.

Expoziční část krokodýlí ZOO v Protivíně byla budována od roku 2005, a to v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do 18. století. Snahou zoologické zahrady je nabídnout chovaným jedincům ideální podmínky k rozmnožování a podílet se tak na záchraně zejména ohrožených druhů krokodýlů. Například na jaře roku 2017 se v ZOO podařil světový úspěch, a to odchov mláďat gaviála indického. Tento odchov se zde podařil jako v jediné ZOO mimo tropické pásmo.

Krokodýlí ZOO v Protivíně se také angažuje na poli ochrany přírody v České republice a podílí se na ochraně živočišných i rostlinných druhů nejen v exotických zemích. ZOO se také stala členem evropských záchovných programů pro pět druhů krokodýlů. Odchovaná zvířata pak nacházejí své další působiště právě v rámci těchto programů.

V krokodýlí ZOO si přijdou na své děti i dospělí. Přijeďte se s krokodýly seznámit i vy! Více informací naleznete přímo na webu krokodylizoo.cz.

Zanechte komentář