Lifestyle Magazín

Chcete si koupit nemovitost? Proč je lepší spolupracovat s realitní kanceláří?

Internet je plný inzerátů a různých nabídek na prodej nemovitosti. Pokud se však rozhodnete skutečně investovat do rodinného domu, bytu, případně rekreačního objektu, je vhodné obrátit se na realitní kancelář, protože si tím ušetříte spoustu času, mnohdy i peněz. Realitní makléř vám věnuje potřebný čas, aby vám pomohl najít domov podle vašich představ.

Jestliže hledáte třeba realitní kancelář v Karviné, obraťte se na profesionály v RE/MAX Elite Reality 2.

Řešení problémů

Jelikož je realitní trh plný nástrah a problémů, je lepší spolupracovat s někým, kdo dané problematice rozumí. Když se blížíte k uzavření obchodu, je potřeba se ujistit, že se nevyskytly žádné neočekávané problémy s vlastnictvím, financováním a plněním časového plánu. Realitní makléř je schopen řešit takové druhy problémů a dokáže se vypořádat s téměř jakoukoliv překážkou, jež se objeví.

Důkladné vedení záznamů

Přestože realitní makléři nejsou právníci, jsou dobrým zdrojem informací i několik let po uzavření obchodu. V některých státech jsou licencovaní agenti povinni uchovávat kompletní dokumentaci všech transakcí po dobu několika let.

I když si můžete (a měli byste) vést spisy sami, můžete se spolehnout na to, že váš realitní makléř bude mít tyto informace uspořádané a zabezpečené, pokud by se v následujících letech objevily problémy s nemovitostí. Na svého makléře se také budete moci kdykoli v následujících letech obrátit, když budete mít sami otázky týkající se nemovitosti.

Znalost informací

Chcete-li si koupit půvabný domek v blízkosti obchodní čtvrti a z přední části nemovitosti udělat obchod se svíčkami, musíte vědět, zda to město povolí. Zkušený realitní makléř je obvykle dostatečně obeznámen s místními územními vyhláškami, aby se ujistil, že nekoupíte špatný dům.

Ze stejného důvodu, pokud chcete postavit plot na dvorku nebo přistavět ložnici, měl by být realitní agent schopen zajistit, že kupujete nemovitost, kde to město povoluje. Některá města také mohou při prodeji starších nemovitostí vyžadovat jejich nákladnou modernizaci. Když například dům není napojen na městskou kanalizaci a kupující bude muset vynaložit desítky tisíc dolarů na připojení nemovitosti, realitní makléř se musí ujistit, že tento požadavek je zveřejněn dříve, než se obchod uzavře.

Stačí do vyhledávače zadat Havířov reality a v nabídce najdete celou řadu nemovitostí.

Zanechte komentář