Hračky Magazín

Dětskou čtyřkolku si dítě zamiluje. Ale jak vybrat tu správnou?

Máte doma malého řidiče, který vás neustále prosí, abyste mu pořídili dětskou čtyřkolku? Příliš dlouho neváhejte a sen mu splňte. Jistě, jde o vyšší investici, řádově v tisících, ale když si spočítáte, kolik peněz utratíte za „hlouposti“, dojdete k závěru, že vás elektrické vozítko nezruinuje. A proč elektrické, a ne benzinové? I na tuto otázku dostanete odpověď v následujících odstavcích.

Elektrická čtyřkolka dítě od pohybu neodrazuje

Zodpovědní, přemýšliví rodiče mohou při pohledu na elektrické čtyřkolky nabýt dojmu, že jde o hračku, která „zabrzdí“ vývoj dítěte. Vozidlo pohání baterie, takže k pohybu není zapotřebí, aby dítko šlapalo nebo se odráželo. Ale to nevadí, prcek na ní nebude trávit celý den (což o to, určitě by chtěl, ale cca 6 hodinovému nabíjení se vyhnout nelze), takže jde spíše o jednu z dalších aktivit.

Proč je elektrická čtyřkolka nejlepší dárek?

Má vůbec cenu polemizovat nad tím, proč se dítě do elektrické motorky okamžitě zamiluje? Přeneste se v myšlenkách do svých dětských let a vzpomeňte si, jak jste toužili po vlastním dopravním prostředku, který se bude podobat dospělácké předloze. Čtyřkolky jsou zkrátka „boží“ a jízda na nich jen tak neomrzí.

Na co si dát pozor při výběru?

Elektrických vozítek jsou doslova mraky. Na první pohled se všechny jeví velmi podobně, ale ve skutečnosti se liší typem kol, kapacitou akumulátoru, nosností a dalšími parametry. Vybrat správně není těžké, budete-i se řídit jednoduchými pravidly, která platí i pro elektrické motorky pro děti a ostatní typy vozítek na akumulátor.

Preferujte: měkká kola z EVA pěny (nehrozí, že se rychle opotřebují jako klasická plastová kola), čalouněné sedadlo (je měkčí než tvrdé plastové), možnost jízdy na zpátečku.

Co se týče výkonu, pro větší děti jsou ideální vozítka se dvěma elektrickými motory, nicméně menším dětem stačí i slabší (a tedy pomalejší, což je pro rodiče výhodou) verze.

A v čem je elektrický pohon lepší než benzin?

Benzinové čtyřkolky jsou bezesporu splněným snem každého tatínka, ale pro menší děti nejsou ideální. Nehledě na fakt, že pořizovací cena je oproti elektrickým vozítkům mnohonásobně vyšší, počítejte s vysokou hmotností, hlučností a často i poruchovostí. A jen tak mimochodem – uhlídat dítě, které sviští několikanásobně vyšší rychlostí, není jednoduchý úkol. Elektrická vozítka se pohybují rychlostí běžné (až mírně rychlejší) chůze.

Zanechte komentář