Magazín

Jak by měl vypadat moderní dětský pokoj?

Čas plyne rychle jako voda a najedou zjistíte, že vaše dítě už není miminko, které si vystačí s menším hracím koutkem v ložnici. Potřebuje svůj vlastní pokoj a vám nezbude, než se pustit do zařizování. Pro ty z vás, kteří s budováním dětského pokojíčku nemají žádné zkušenosti, jsme s portálem internetovyporadce.cz připravili několik praktických tipů. Doufáme, že vám pomohou a podaří se vám díky nim vytvořit ideální zázemí, ve kterém se bude vašemu dítku líbit.

Vybíráme barvu

Zvolit tu správnou barvu do dětského pokoje není vůbec jednoduché a rozhodně byste se neměli řídit pravidly, které uplatňujete v ostatních místnostech. Podstatnou roli hraje psychologie barev a charakterové vlastnosti dítěte. Ideální jsou veselé, syté a světlé barvy, ale odborníci varují, že v pokojíčku pro dítě do čtyř let nejsou vhodné červené, žluté a oranžové tóny a to především u dětí, které jsou hyperaktivní. Pokud je váš potomek jako živé stříbro, vsaďte klidné tóny jako modrá, zelená či fialová. To samé však platí i opačně – starší děti, které mají tendenci k introverzi, mohou oranžové, červené a purpurové tóny povzbudit. Nezapomeňte stěny ozdobit pěknými obrázky nebo samolepkami s dětskými motivy.

Vybíráme podlahovou krytinu

Spousta rodičů výběr podlahové krytiny z neznámého důvodu podceňuje, ale ve skutečnosti jde o jedno z nejdůležitějších rozhodnutí.

V prvé řadě byste se měli řídit aktivitami vašeho dítěte. Menší děti tráví na podlaze spoustu času a je proto vhodné, aby byla krytina měkčí a pohodlná. Na celoplošný koberec aneb lapač roztočů a nečistot však raději zapomeňte – mnohem lepší jsou kusové koberce se speciální povrchovou úpravou pro lepší čištění. Kusové koberce však mohou být zrádné a je jen otázkou času, kdy na něm dítko uklouzne. Problém vyřeší latexová nebo jiná protiskluzová vrstva na spodní straně koberce.

Vraťme se však k „hlavní“ krytině. Mezi nejoblíbenější povrchy patří korek a marmoleum (akustické PVC). Chybu však neuděláte ani v případě levnější krytiny v podobě klasického PVC. Je důležité, aby šlo krytinu rychle a jednoduše vyčistit.

Vybíráme nábytek

Máte vymalováno a úspěšně jste položili podlahovou krytinu. Zbývá jediné – vybrat dětský nábytek.

Aktuální nabídka dětského nábytku je skutečně velmi pestrá a sortiment se liší cenou a využitými materiály. Pohráváte-li si s myšlenkou, že na nábytku ušetříte, protože ho budete zanedlouho opět měnit, možná byste své stanovisko měli přehodnotit. Nábytek z nejlevnějších materiálů zřejmě nevydrží tak dlouho, jak od něj očekáváte a budete ho muset vyměnit ještě dříve.

Výběr nábytku jde samozřejmě ruku v ruce s vašimi finančními možnostmi, ale pokud vaše volba padne na dětský nábytek z masivu, můžete si být jistí, že jste investovali správně. Masiv je nadčasový a výměnou nábytku se nebudete muset zabývat velmi dlouho. Kromě toho není napuštěn látkami, které by mohly u menších dětí vyvolat alergii. Masivní dřevo byste upřednostnit především v případě dětské postele.

Pokud se vám článek líbil, neváhejte přispět do komentářů. Máte další tipy, které by ostatním čtenářům pomohly vybudovat krásný dětský pokoj?

Zanechte komentář