Hračky Magazín

Dřevěné hračky se vracejí do módy

Už od pradávných dob se nejvyužívanějším materiálem pro výrobu dětských hraček stalo dřevo. Je teplé na omak, má příjemný povrch, snadno ho uchopí dětské ručičky. Proto dlouhá staletí zůstávalo nejoblíbenějším materiálem, ze kterého bylo možné vyrobit prakticky cokoli. Jak tomu bylo v minulosti? Jaká je v oblasti dřevěných hraček situace dnes?

V průběhu 20. století se začal rozvíjet průmysl výroby plastů. Hračky vyrobené z plastických hmot tehdy zažívaly obrovský boom. Mezi dětmi měly ohromný úspěch. Každé dítě chtělo hezkou, všemi barvami zářící hračku, která se dala bez potíží omývat. V současnosti je ale situace zase trochu jiná. Ano, stále ještě se vyrábí ohromná spousta plastových hraček. Ovšem dochází i k novému návratu hraček dřevěných.

Trendy posledních let vzývají dřevo

Pravděpodobně to úzce souvisí i s velmi silnými trendy posledních let, kdy se lidé vracejí k tradicím, k původním řemeslům, k v minulosti hojně používaným materiálům, k ekologickému a přírodnímu zpracování surovin a materiálům. S eko a bio trendy potom velmi dobře ladí i návrat ke dřevu jako vynikajícímu materiálu pro výrobu hraček. Stále více lidí zjišťuje, že dřevěné hračky vůbec nic nepřekoná. Mají spoustu výhod. Pravda, nedosahují třeba tak zářivých barev jako plasty, ale jinak jde o materiál, se kterým si bez nadsázky mohou hrát i vaše vnoučata.

Prakticky nezničitelný materiál

Jaké jsou přednosti dřevěných hraček? Především je to velmi příjemný omak, jsou teplé na dotek, což se o plastu nebo kovu rozhodně říci nedá. Plasty jsou také často náchylné ke zlomení, mechanickému poškození. Dřevěná hračka je prakticky nezničitelná. Také se dá velmi dobře lakovat a barvit. Plastový výlisek je navíc jednoúčelový, s dřevěnými kostkami se dá hrát na spoustu způsobů. A jaké dřevěné hračky můžeme vybírat? Různé stavebnice, zatloukačky, houpačky, zvířátka.

1 komentář

Zanechte komentář