Dětský pokoj Magazín

Vybíráme svítidla do dětského pokoje. Jak na to?

Nejenom kuchyně, ložnice, nebo obývací pokoj jsou těmi místnostmi, kde se musíme zaměřit na správný výběr interiérového osvětlení. Je to také osvětlení do dětského pokoje, které je třeba vybírat obezřetně, s důrazem na účel využití, kvality, stejně jako bezpečnost. Podívejte se spolu s námi na několik tipů, jak vybrat skutečně to správné.

Začínáme účelem použití

První kritérium by se mělo týkat konkrétního účelu použití. Počítejte proto s tím, že to málokdy bude jenom jediný zdroj světla, který váš potomek využije. Proto doporučujeme zaměřit se na tři hlavní oblasti, kterými jsou:

  • Centrální osvětlení
  • Osvětlení pracovního stolu
  • Osvětlení postele

V prvním případě je jasnou volbou stropní svítidlo, tedy centrální lustr. Naopak v případě stolu a postele je dobré vsadit na lampičky. Hledáte-li rady jak vybrat osvětlení, této primární se rozhodně doporučujeme držet. Pokud je v tomto ohledu vše jasné, můžeme pokročit dále.

Jaké žárovky patří mezi nejlepší?

Co koupit konkrétně již víme. Nyní bychom se měli zaměřit také na samotný zdroj světla, tedy onu žárovku, která světlo nabídne. Zde se v posledních letech několikrát obměnila používaná technologie. Dnes jsou hitem LED svítidla, která přicházejí oproti předchozím řešením s několika pozitivy. Je to nejenom nízká spotřeba, ale i delší životnost svítidel, stejně jako možnost vybrat si z teplého nebo chladného bílého světla. To navíc výrazně méně zatěžuje oči.

Pozor na bezpečnost

Při výběru pamatujte na to, že to bude právě dětský pokoj, kde budou daná svítidla umístěna. Pojďme si tedy zmapovat několik bezpečnostních pravidel. V první řadě by to mělo být kvalitní osvětlení, u kterého máte jistotu použití prvotřídních materiálů, stejně jako špičkové izolace. Nehrozí tedy jakékoliv poškození a případný zkrat. Zde doporučujeme renomovaného českého výrobce, firmu Fulgur. S danými výrobky chybu rozhodně neuděláte. I proto, že neobsahují žádné těžké kovy nebo jiné nebezpečné látky.

Dále myslete na to, že se v dětském pokoji neustále něco děje. Proto nezapomínejte třeba na odolnost centrálního lustru, stabilitu stolní lampičky, nebo možnost pevného přichycení té, která je umístěna u postele. Jak při hře, tak i při nepozornosti nebude hrozit, že by došlo k pádu a samotnému poškození.

1 komentář

Zanechte komentář