Magazín Tipy a rady

Veselá svačinka Aneb jak motivovat děti k zdravému stravování (nejen) ve škole

Zdravé stravování je pro děti naprosto zásadní, a to jak pro jejich fyzický, tak psychický vývoj. Bohužel, svačiny, které si děti nosí do školy, často nebývají zrovna nutričně bohaté. Rodiče si tak lámou hlavu, jak své ratolesti motivovat k tomu, aby si do školy braly zdravé a chutné svačinky.

Jedním z osvědčených tipů je veselý svačinový box nebol obědník. Ten může svačinku proměnit v zábavnou a lákavou záležitost. Jak na to?

Tipy na veselý svačinový box – obědník

Použijte barevné a zábavné krabičky na svačinu. Na trhu je k dispozici široká škála krabiček s motivy oblíbených pohádkových postav, zvířátek nebo aut.

Svačinku rozdělte do menších porcí. Děti tak budou mít pocit, že jedí více druhů jídla, a svačina bude pro ně zábavnější. Pro tuto metodu jsou jako stvořené jídlonosiče.

Vytvarujte ovoce a zeleninu do zábavných tvarů. Pomocí vykrajovátek na cukroví můžete z jablka vyrobit hvězdu, z okurky kytičku a z mrkve srdíčko.

Přidejte do svačinky něco neobvyklého. Může to být například sušené ovoce, ořechy, semínka nebo jogurtový dip.

Nechte děti, aby se na přípravě svačinky podílely. Mohou vám pomoct s krájením ovoce a zeleniny, zdobením sendvičů nebo výběrem potravin do svačinového boxu.

Další tipy, jak motivovat děti k zdravému stravování

Buďte příkladem. Pokud sami budete jíst zdravě, je pravděpodobnější, že vaše děti budou dělat totéž.
Nezakazujte dětem sladké a slané pochutiny. Místo toho jim je nabídněte jen občas a v malých porcích.

Mluvte s dětmi o důležitosti zdravého stravování. Vysvětlete jim, že zdravá strava jim dodá energii, kterou potřebují pro hraní, učení a sport.

Zařaďte do rodinného programu společné vaření a stolování. To je skvělý způsob, jak trávit čas s dětmi a učit je o zdravém stravování.

Zábavná a pestrá svačinka v barevném boxu může být skvělým způsobem, jak motivovat děti k zdravému stravování. Nezapomeňte, že nejdůležitější je, aby se děti stravovaly pestře a s chutí.

Zanechte komentář