Dětský pokoj Magazín

Jaký dětský nábytek pořídit pro miminko?

Potřeby dítěte se během jeho života mění a tomu by měl odpovídat i nábytek v dětském pokoji. Jasně že nebudete každé tři roky měnit zařízení místnosti, ale rozhodně je dobré trochu přemýšlet. Malé miminko toho nepotřebuje tolik jako dítě chodící do školy a to zároveň užije trochu jiné vybavení než školák.

Nábytek do dětského pokoje začíná většina rodičů vybírat již ve chvíli, kdy je maminka těhotná. Na miminko musí být všechno připraveno, protože až se narodí, rozhodně nebude čas běhat někde po obchodech. A co by určitě mělo být připraveno?

Základem jsou postýlka, přebalovací pultík a komoda

Postýlka je nezbytná, o tom se nemá cenu dohadovat. Možná si ji zpočátku umístíte do ložnice, to je naprosto běžné. Ostatní nábytek by se vám tam však nemusel vejít, ten už patří speciálně do dětského pokoje. A co tím ostatním nábytkem myslíme?

Vhodné je pořídit také přebalovací pult a aspoň jednu skříň či malou komodu na oblečení. Miminko toho oblečení ještě nemá tolik, takže opravdu postačí třeba jedna komoda se šuplíky. Chcete-li ale investovat do budoucna, samozřejmě můžete koupit rovnou velkou šatní skříň. Někdy se prodávají komody přímo s prostorem na přebalování nahoře, případně je možné sehnat přebalovací pult, který se dá na skříňku, zvlášť.

Zkuste myslet do budoucna

Je naprosto zbytečné koupit dětský nábytek jako sestavu a za pár let, až dítě bude samostatnější, ji měnit. Myslete do budoucna raději už teď. Postýlku sice bude třeba vyměnit za větší, ale skříně, komody a poličky mohou zůstat. Aby tohle bylo možné, raději trochu prozkoumejte, jestli jste si nevybrali nějaký atypický styl nábytku, s nímž by do budoucna bylo těžké věci sladit. S bílým nábytkem nebo dekorem dřeva určitě chybu neuděláte, ty se budou dát pořídit i za pár let, až budete pokojíček dovybavovat.

Zkuste začít pátrat například v e-shopu HMnabytek.cz, kde mají celé sestavy dětských pokojů i kolekce pro miminka.

Zanechte komentář