Magazín Tipy a rady

Jak vybrat krosnu pro dítě?

Máte malé dítě a nechcete se zříkat outdoorových aktivit, které by se jen těžko spojovaly s romantickou představou vožení miminka v kočárku? Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. Staré lidové rčení předurčuje, že skloubit jde skutečně obojí.

Váš roztomilý andílek může jezdit s maminkou po parku kočárkem a s tatínkem může zažít nevšední adrenalin a stoupat společně vzhůru k výšinám. A to doslova. Dobrá nosící krosna je vstupenkou k vysněným horským cílům a lesním bystřinám. Tak vezměte nohy na ramena!

Co by nemělo krosně chybět?

Aby krosna splnila svůj účel, je třeba vybrat tu nejlepší. Poradíme, jak na to a jak se při jejím výběru nepřehmátnout. V první řadě dbejte na kvalitní konstrukci. Krosna by měla mít pevný rám, který nebude nosiče nikde tlačit. V souvislosti s rámem je nutné zmínit i polstrování, které je prvotním předpokladem k pohodlí při nošení. Trvejte na tom, aby krosna měla nastavitelnou zadní část podle vaší výšky. Jen tak budete schopni využívat stejnou krosnu v rodině všichni.

Při výběru krosny je nutné myslet i na samotného drobečka, který bude umístěn uvnitř. K jeho pohodlí poslouží třmeny na nožičky, které jsou důležitou oporou. Pokud by opora nožek chyběla, budou dítě nožky za chvíli bolet a mravenčit kvůli špatnému prokrvení. Krosna by měla disponovat i stříškou proti slunci a větru. Z hlediska udržitelnosti by měla být krosna z nepromokavého, lehce čistitelného materiálu, který by byl pratelný v pračce. Obvykle jde o nylon nebo polyamid.

Spojte příjemné s užitečným

Naprostým standardem je dnes součást s názvem hydrovak, která umožňuje, aby se během pochodu bez nutnosti zastavit a sundat krosnu dolů napil nosič i jeho dětský náklad. Cena za kvalitní krosnu se pohybuje v horizontu 7000-8000. Než do ní natrvalo investujete, můžete si ji za pár korun půjčit u ZkusNositko.cz.

Do krosny i nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny.

ZkusNositko.cz

K Hádku 1576/12

Praha-Dubeč

107 00

Tel: 777 534 728

Email: info@zkusnositko.cz

https://www.zkusnositko.cz/

Zanechte komentář