Tipy na výlety

Jindřichohradecká úzkokolejka

Při pohledu na historickou úzkokolejku zaplesá srdce každého malého i velkého chlapce, ale radost z projížďky bude mít celá rodina. Co byste řekli na to, kdyby vás parní vláček provezl malebnou jihočeskou krajinou? V tom případě zavítejte do Jindřichova Hradce, kde právě takovou atrakci provozují Jindřichohradecké místní dráhy a.s.,

Jízda v parním nebo motorovém vláčku po unikátní úzkorozchodné trati patří k zážitkům, které si určitě zapamatujete. Jindřichohradecká úzkokolejka patří místnímu koloritu přes sto let a patří k nejvýznamnějším technickým památkám v regionu. Zároveň je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí – jízda historickým parním vlakem zkrátka táhne 🙂 Některé jízdy jsou navíc zpestřeny doprovodným programem a nejrůznější akce se konají také v okolí nádraží.

Se společností Jindřichohradecké místní dráhy a.s. se lze domluvit také na jízdě pro uzavřenou společnost (např. vlak pro svatební účely). A neméně zajímavá je možnost stát se strojvedoucím na zkoušku – jak v parní, tak v motorové lokomotivě.

Všechny důležité informace o službách, jízdní řády a aktuality najdete na www.jhmd.cz.

Zanechte komentář