Lifestyle Magazín

Koledy s kytarou v ruce aneb nevšední vánoční chvilky pro celou rodinu

Spojení vánočních svátků a zpívání koled je tradicí sahající nazpět celé generace, snad každý někdy zažil okamžiky u jedličky neb smrčku, kdy si v širším kruhu rodinném zanotoval nějaké známé melodie. Zpívat sice neumí každý, totéž platí o hraní na kytaru nebo jiný hudební nástroj, ale po malých krůčcích se můžeme zlepšovat a mít ze sebe radost, to je určitě více než reálné. Cvik dělá mistra, to platí i ve světě hudby, která se sice někdy netrefí do vkusu, ale jinak rozhodně nemá chybu!

Zahrajte si nějakou nevšední melodii s námi…

Užít si sváteční chvilky se svými blízkými, to ještě znásobí zpívání koled. Jsou tu písničky pro děti, které si můžete zahrát na kytaru, ale také koledy vybízející k něčemu podobnému. Vánoce, Vánoce, Purpura nebo jiná hitovka? Výběr je pestrý a velmi široký, takže nejen o Štědrém večeru se nabízí možnost si trochu zazpívat a dostat se do dobré nálady. Vždyť tento den je jen jednou v roce, nebo snad ne?

Přimějte i vaše ratolesti k tomu, ať se věnují hudbě – rytmika je přivede k harmonii, jednoduše pak budou méně zlobit, což se jistě vyplatí nejen prarodičům. Dětská kytara je velkou nadějí pro talenty, jimž je dáno se nerušeně rozvíjet, ale i mládež, která se chce učit něčemu novému a na chvíli odložit všudypřítomnou elektroniku. Jak vybírat kytaru a kde najít písničky pro začátečníky, které budou opravdu bavit? I taková otázka je hodně důležitá, vždyť správný začátek někdy znamená i zajímavou hudební kariéru – a kdo ví, třeba si díky tomu dítko zadělá na zajímavou kariéru…

Zkuste si kytaru také, bude to zábava

Učte se, odkud chcete. Stačí jen mít chvíli klidu a vzít do ruky kytaru. Po malých krůčcích a vlastně svým tempem, bez školního stresu a drilu, který snad nikoho nebaví. Vychutnejte si každou chvilku s kytarou a nenechejte se rušit, zavřete dveře a vezměte do rukou trsátko. Interaktivní kurz aneb škola kytary, to je model jako stvořený pro současnou „dobu koronavirovou“!

Zanechte komentář