Magazín Tipy a rady

Kupujete první šperk pro svou holčičku?

Ženy se rády zkrášlují a zdobí své tělo už od svého útlého dětství. V prvních několika letech se doslova zamilují do šatníku své maminky, zkoušejí si boty na vysokých podpatcích a získávají cenné zkušenosti přímo z kosmetické brašny. Rozsypaný make-up a přetrhané perlové náhrdelníky zkrátka k životům maminek. Dopřejte malé princezně ten nejkrásnější první šperk, a kupte jí první dětské náušnice, které pro ni budou bezpečnou a zároveň atraktivní ozdobou.

Zdraví je samozřejmě na prvním místě

Žádní rodiče si nepřejí, aby jeho dítko postihlo jakékoliv onemocnění. V tom případě se vyvarujte náhodnému výběru. Dětské náušnice mohou totiž nepříznivě narušit zdraví vaší holčičky, ale pouze za předpokladu, jsou-li vyrobeny z bižuterních materiálů. Proto doporučujeme pořizovat zlaté dětské náušnice, a či dětské náušnice z bílého zlata. Zlato patří mezi velmi dobře snášený drahý kov u maličkých dětí. Obecné kovy celkem často zapříčiní alergické reakce u novorozenců i u starších dětí.

Při pohledu na samotné píchnutí dírek musíme uznat, že v dnešní době už není tolik traumatické, jako za našich babiček. Dříve se děti doslova svazovaly a ouška jim byly píchnuty klasickou jehlou. Tato tradiční metoda se dokonce stále používá, mezi maminkami však oblíbená příliš není. Holčičkám se dnes uši spíše nastřelují. Tento proces je o poznání rychlejší a šetrnější pro všechny zúčastněné strany. Ouško se navíc po nastřelení rychle hojí a už po několika týdnech se nastřelovací náušnice mění za ty opravdové první dětské náušnice.

Jaké dětské náušnice tedy vybrat?

Narozené dítě je velkou odměnou pro každého z rodičů. Tatínkové své dcery navíc střeží jako oko v hlavě a během růstu si k nim budují opravdu silné pouto. Také se budete všude chlubit? Proč svou holčičku tedy nevylepšit o krásný šperk? Jistě si přejete, aby nové náušničky vaší princezně dokonale seděly.

Miminka, která jsou narozená o pár týdnů dříve, jsou velmi křehká a droboučká. Náušničky menších rozměrů jim padnou přímo dokonale. Děti narozené v optimálním očekávaném termínu mohou nosit většinu dětských náušnic. Vždy však záleží, v jakých místech mají píchnutou dírku. Příliš vysoko nebo naopak moc nízko propíchlá dírka je odrazovým můstkem pro správnou volbu velikosti náušničky. Bez ohledu na jejich velikost se vždy rozhodněte pro takový model, který nabízí zapínání na přední straně.

Vyberte si tvar a barvu dle svého kusu!

Hvězdičky, srdíčka nebo roztomilá zvířátka? Tak tohle rozhodnutí je nakonec čistě jen na vkusu a uvážení každého rodiče. Trh s dětskými šperky je velmi rozmanitý a plný tvarů, rozměrových odlišností v mnoha zajímavých zpracováních. Přesný detail tvaru vybírejte sami, ale své zorné pole zaměřte výhradně na zaoblené dětské šperky, které jsou nejlepší z hlediska bezpečnosti. Nedojde u nich k nečekanému zachycení a následnému poranění. Barvu by měla vybírat spíše maminka, jelikož dokáže mnohem lépe vycítit, co se k její holčičce více hodí. Při výběru se zaměřují na oblíbenou barvu nebo na barvu očí miminka. Jiné maminky zase spoléhají na duchovní rady a barvy kamenů, které vždy náleží k danému znamení zvěrokruhu.

 

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy se rozhodněte pro nákup kvalitního dětského šperku vyrobeného z kvalitního drahého kovu v oblém tvaru a zapínáním na přední straně.

Zanechte komentář