Magazín Tipy a rady

Naučte se investovat do zlata. Jak si pohlídat nejlepší cenu?

Hledáte univerzální investiční komoditu, kterou stačí nakoupit a máte uložené peníze s bezpečnou ochranou proti inflaci? Vyberte si zlaté slitky. Investování do zlata totiž není nijak složité. Aby bylo zhodnocení co možná nejlepší, bude stačit, když se naučíte několik jednoduchých pouček a doporučení. Základní informace najdete přímo v tomto článku.

Odkud pochází zlaté slitky

Jaký je vlastně původ zlatých slitků? Mnoho lidí si myslí, že je vyrábí například česká mincovna. Jenže ta se stejně jako slovenská mincovna Kremnica specializuje hlavně na nejrůznější ražby mincí. Nejde tedy o producenty zlatých slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Většina zlatých slitků, se kterými se můžete setkat na českém trhu s investičním zlatem, tak pochází od švýcarských společností.

Vybírejte nejvýhodnější cenu

Když nakupujete nový spotřebič nebo jakoukoliv jinou věc, jistě si dáte tu práci a porovnáte nabídky od různých prodejců. Podobně to funguje také při nákupu zlata. Na trhu totiž narazíte hned na několik společností, které prodávají slitky od stejných výrobců. Cena zlata by v takovém případě měla být stejná nebo hodně podobná, ale realita je taková, že rozdíl může dělat až 10 procent. A to může znamenat částku v řádech tisíců korun. Při uváženém nákupu, kdy pečlivě porovnáte jednotlivé nabídky tak můžete výrazně ušetřit.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Investování do zlata má mnoho podob

Jestli si chcete pořídit investiční zlato, můžete si vybrat, jakou bude mít podobu. Oblíbenou a velmi častou volbou jsou klasické zlaté slitky. Pokud máte ale více sběratelského ducha, jistě vás více osloví zlaté mince v mnoha různých ražbách, které jsou mnohdy i v limitovaných edicích. Pro lepší představu o tom, jak může investiční zlato vypadat, se podívejte na specializovaný internetový obchod zlate-mince.cz.

Zanechte komentář