Magazín Tipy a rady

Nábytek jako vánoční dárek může být dokonalým překvapením

Vánoční svetr, teplé ponožky, papuče anebo dokonce šperky? Marně si lámete hlavu nad tím, co zase letos koupit rodině k Vánocům? Nemáte rádi obehranou klasiku? A co to pojmout úplně jinak a elektroniku, hračky a oblečení raději nahradit nábytkem, který je vyloženě praktický a na dně skříně jako další vánoční svetr rozhodně neskončí.

Udělejte si radost společně

Domluvit se můžete klidně i s dalším členem rodiny a koupit dražší a větší kusy nábytku, k jejichž pořízení se již dlouho odhodláváte. Dokonalým vánočním dárkem může být obývací stěna anebo pohodlná pohovka, která zvedne úroveň vašeho bydlení. Nezapomeňte v rámci vánoční euforie myslet také na to, aby pořizovaný nábytek zapadl do celkového konceptu vašeho pokoje a nepůsobil pak jako pěst na oko. Rozhodně se snažte o sladění materiálů a barev, ale i celkové nálady pokoje a nového kusu nábytku. Zapomeňte na ladění do vánočních barev. I nábytek darovaný k Vánocům bude muset v místnosti sloužit několik dalších let a to po celou sezónu, nejen o Vánocích.

Pořiďte babičce novou komodu

Nábytek můžete k Vánocům koupit také členům širší rodiny. Například babička, které dosluhuje kus nábytku, jistě ocení vaši všímavost a také praktické zaměření. Opět se snažte přizpůsobit styl nového nábytku stylu interiéru obdarovaného. Pokud se bojíte, že se svým výběrem netrefíte, zkuste se dotyčného předem nenápadně dotázat, jaký styl se mu líbí a jaké barvy či materiály by použil, pokud by si sám kupoval nový nábytek. Pro babičky a dědečky se kromě komody výborně hodí také nová sedačka jako náhrada za starou, která je již ošoupaná anebo špinavá. Tento stav bývá ještě více umocněn, pokud má babička nebo dědeček domácího mazlíčka, který na pohovce obvykle nezanechává pouze chlupy.

Každý den na očích

Uvědomte si ale, že nábytek, který někomu darujete, bude mít dotyčný každý den na očích. Proto tuto volbu využijte opravdu jen pro ty, se kterými máte dobré vztahy. Nechcete přece, aby vám každý den volala teta z pátého kolene jen proto, že jste jí k Vánocům darovali poličku na koření a ona si na vás zrovna vzpomněla kvůli tomu, že na ní spočinuly její oči. V případě nábytku je toto riziko poměrně vysoké.

Zanechte komentář