Lifestyle Magazín

Odkud se vzaly pánské bombardovací bundy?

„Ty jsi ale bombarďák“. Lichotka, co se říká muži, který se nám líbí, který nás něčím okouzlil a kterému to prostě sluší. Bombarďák by ale nebyl bombarďákem bez bundičky do pasu, co má jasné specifické rysy. Slušivou bundičku, jež spatřila světlo světa za první světové války, nosili piloti a letci. Proč? Měla úžasné vlastnosti, které si zachovala dodnes.

Bunda zvaná BOMBERY má typicky krátký střih a vykrojený výstřih u krku. Bomber je doménou pánů, co se chtějí být frajery. Vypadá sexy a mužně, zvýrazní postavu, ale kromě toho i zahřeje. Co do designu, klasikou je černá barva, střih se širokými rameny a úzkým pasem. Přestože je tato variace nesmrtelná, existuje spousta různých designů, díky kterým můžete doplnit jak svůj casual outfit, tak i sportovnější šatník.

Pánský Bomber je výrazný kus oblečení, proto ho není dobré kombinovat s přemírou doplňků. Hodí se k mužům štíhlým a vysokým, kde dokážou zvýraznit jejich siluetu, ale i k mužům menšího vzrůstu, kde dokáží skrýt nedostatky a vady na kráse. E-shop Bolf.cz disponuje mnoha kreativními kusy, z jejichž nabídky si vybere rozhodně každý.

​Historie bundičky, co změnila svět módy

Vraťme se však na počátek všeho. Proč a kde se bombery vzaly? Bunda tohoto typu byla stvořena pro piloty, kteří neměli v letadlech kokpit a potřebovali se při leteckých bojových misích zahřát. Letecké oblečení spatřilo světlo světla v roce 1917 pod hlavičkou US Army, aby se o 9 let začalo vyrábět pod značkou Royal Air Force sériově.

Kdo měl bundu tohoto typu, nemusel se bát omrznutí, protože při bojových misích dosahovaly teploty až -50 stupňů Celsia. Vojáci si bundy natolik oblíbili, že se záhy rozšířily i pro civilní použití. A v kurzu jsou dodnes. Kdo nikdy nevlastnil bombera, jako by nežil.

​Bundy pro alfasamce

Největší slávu zažily bombardovací bundy v 70, 80. a 90. letech minulého století, aby se na výsluní vrátily s módním vlnou i dnes. Mrkněte na Bolf.cz a do oka vám jistě padne bomberka BOLF 6590, která v sobě nese punc alfasamce. Bunda v metalických odstínech má textilní kapuci, stojáčkový límec a preferuje sportovní styl. Je vyrobena z 65% polyesteru a 35% polyuretanu. V nabídce je v modré, khaki a antracitové barvě.

Pro usedlejší typy se skvěle hodí černý pánský přechodový bomber Bolf 6113. Bunda je ideální nabídkou pro jarní dny. Bunda v ležérním stylu je ideální na procházku, na setkání s přáteli a rodinou, nebo na nakupování. Je lehká, pohodlná, a můžete s ní snadno vytvořit mnoho stylizací. Perfektně se hodí k džínám, chinos kalhotám, jogger kalhotám a také teplákům.

Zanechte komentář