Lifestyle Magazín

Více času na zahradě s dětmi: Pořiďte si zahradní domek a ratolestem dětský domeček!

Rádi byste s dětmi trávili více času na zahradě, ale nevíte, čím upoutat jejich pozornost? Trampolína je brzy omrzí a v bazénu se taky nedá vegetovat po celý rok… Vyřešte to jednoduše – pořiďte jim dětský zahradní domeček a nechte je, ať si hrají na „dospěláckou“ domácnost. Nakonec je budete muset přemlouvat, aby se večer vrátily domů. A co se týče vás, určitě by vám přišla vhod větší stavba – altánek nebo pergola. Pořízení zahradního domku je zároveň i odpovědí na otázku, kde uskladnit sekačku na trávu a zahradní potřeby či kde během zimy schovat zahradní nábytek Opravdu ho ještě ho nemáte? Měli byste to napravit – stane se ozdobou vaší zahrady!

Moderní zahradní domky už nepůsobí v zahradě jako pěst na oko, dokonale splňují praktické a současně i estetické požadavky. Vybírat lze z různých typů, jejichž design můžete posléze přizpůsobit vašemu domu. Možná si nakonec pořídíte i originální altán, který splní svůj účel zejména při posezení s přáteli

Zahradní domky se obvykle prodávají jako malé dřevostavby. Můžete si však vybrat i domek, kde je součástí ceny i montáž. S tou by mohl mít laik problém, protože většina domků se staví na základovou betonovou desku. V prodeji jsou však také stavby s podlahou, které základy nevyžadují.

Pokud vám práce se dřevem nevadí, zaměřte na kvalitní stavby (např. domky Herold a Palmako), který byly navrženy s ohledem na rychlou a bezproblémovou montáž.

Při výběru dřevěného zahradního domku hraje velkou roli vzhled, ale měli byste myslet také na možnosti využití (bude sloužit jako přístřeší pro vás, nebo spíše jako skladiště?) a jeho umístění. Ideální je nejklidnější část zahrady s pěkným výhledem. Do těsné blízkosti by se měl vejít venkovní gril nebo krb – předtím byste ale měli zjistit nejčastější směr proudění větru a vyhnout se tomu, aby kouř z grilování vnikal přímo do altánku.

Co se týče vzhledu a stavebního materiálu, raději si připlaťte za kvalitní dřevo, garanci dlouhodobé životnosti a nenáročné údržby. Zahradní stavba vám musí dělat radost a nikoliv přidělávat starosti a obírat vás o volný čas.
A kde se po dřevěné zahradní stavbě poohlédnout? Bohatou nabídku kvalitních domků, altánů, kůlniček na nářadí, dětských domečků a a přístřešků na auto najdete na www.domky-herold.cz.

Zanechte komentář