Lifestyle Magazín

Vybrat vhodný pelíšek pro psa je kumšt. Přečtěte si, jak na to!

Podlehli jste žadonění svých dětí a slíbili jim pejska? Než si to štěstíčko přinesete domů, musíte zařídit několik důležitých věcí. Pejsek se neobejde bez základních potřeb, jako jsou misky na krmení a vodu, hračky a pelíšek. Vzhledem k tomu, že štěně odtrhnete od psí mámy, byste si měli na výběru pelíšku nechat záležet a dopřát mu takový, ve kterém se vždy rád uvelebí. Nemáte-li s výběrem žádné předchozí zkušenosti, řiďte se následujícími tipy.

Jaké pelíšky nebrat?

Nabídka pelíšků pro psy je velmi pestrá a najdete v ní také plastové varianty s matrací uvnitř. Plast je pro psy jako magnet a často ho okusují. Kousky plastu mohou zvířeti způsobit vážně zdravotní potíže a okousaný pelíšek nevypadá příliš vábně. To samé platí o proutěných koších – proutí sice pejskovi neublíží, ale z hlediska trvanlivosti jsou tyto typy pelíšků nevhodné.

Jaká jsou hlavní kritéria výběru?

Velikostpelíšek pro psa musí být tak velký, aby se do něj vešel celý a měl v něm dostatek místa. V případě štěňátka zohledněte jeho budoucí velikost. Pořídíte-li pro něj menší pelíšek, budete mu ho zanedlouho vyměnit za větší.

Stupeň tvrdosti – příliš tvrdý, ale ani moc měkký nebrat. Nejlepší volbou jsou obecně středně tvrdé pelechy. O něčem jiném je pak výběr pelíšku pro staršího psa trpícího na klouby. Ten bude vděčnější za speciální matraci z paměťové pěny.

Údržba – počítejte s tím, že pejsek pelíšek zašpiní. A vzhledem k tomu, že je velmi těžké (takřka nereálné) zabránit, aby do pelíšku lezly děti, měli byste ho pravidelně prát. S ohledem na údržbu jsou proto praktičtější se snímatelným potahem.

Tvar a design – tato kritéria nejsou tak důležitá jako ta předchozí, ale když bude pelíšek dobře vypadat, je to velké plus.

Máte v tom jasno? Pokud výběr pelíšku nepodceníte, budete spokojení vy i váš pejsek. V opačném případě si zbytečně přiděláte starosti a nakonec budete muset nákup opakovat a vybrat vyhovující model.

P.S. Spoustu užitečných informací seženete na tomto webu o psech.

Zanechte komentář