Dětský pokoj Magazín

Zařizujeme dětský pokoj

Jak zařídit pokoj malému dítěti? Budete-li hledat inspiraci na internetu nebo v kamenných obchodech, zjistíte, že možností je bezpočet. Pojďme si dát alespoň několik obecných rad a jeden konkrétní tip na záclony, které se perfektně hodí do dětského království.

Zařizování dětského pokoje

Dětský pokoj je nutné především přizpůsobit věku dítěte. Pokud se chystáte zařídit místnost malému cvrčkovi, dbejte především na bezpečnost, ať už se to týká výběru konkrétního nábytku a dalšího vybavení, ale i vy sami musíte myslet na bezpečné uspořádání a další opatření.
Začít můžete výběrem nábytku. Ať už je vaše ratolest v jakémkoliv věku, vždy je základem kvalitní postel, ale i příslušenství k ní (matrace, rošty). Dále je třeba myslet na to, kam uskladníte jeho oblečení, ale i rozmanité hračky. Na to jsou vhodné různé boxy a organizéry. Díky nim je alespoň částečně roztřídíte a dítě k nim bude mít snadný přístup. Starší děti potřebují rovněž stůl a židli.
A samozřejmě by prostor pro děti měl být veselý. Zvolte nějaké příjemné barvy, doplňky a jiné prvky. Nabídka je opravdu pestrá, takže nic nebrání tomu, abyste pokoj potomkovi co nejvíce zútulnili.
Důležité je také vymyslet osvětlení, celkové uspořádání a další aspekty podle nároků vašeho dítěte, prostorových možností a jiných faktorů.

Tip na záclony

Při zařizování útočiště pro děti myslete i na zdánlivé maličkosti. Mezi ně patří i záclony. Mohou být obyčejné, ale proč z nich neudělat prvek, který bude ještě více zútulňovat interiér? Vhodné jsou vícebarevné provázkové záclony. Vypadají velmi pěkně a díky zajímavému modernímu designu se hodí i do dalších místností, třeba do obývacího pokoje.
Chcete-li do dětského pokojíku, jistě se vám budou zamlouvat dřevěné spony na záclony zobrazující různá zvířátka. Vypadají velmi hravě a vašim dítkám se budou určitě líbit. Třeba si rády spony vyberou samy.
Zařiďte prostor pro svého potomka tak, aby byl bezpečný a útulný zároveň.

Zanechte komentář