Magazín Tipy a rady

Plánujete pořízení kočky? Seznamte se s kočičími plemeny a vyberte tu pravou!

Pořídit si nové zvířátko je velké rozhodnutí plné zodpovědnosti na několik dalších let. Jde o závazek hlavně pro rodiče, protože děti mladšího věku většinou nezvládají dokonale pokrýt péči o domácí zvíře. Proto by se mělo jednat nejenom o živou hračku pro dítě, ale především o pořízení dalšího člena rodiny, kterého si přejí všichni. Jedině tak se bude kočka cítit spokojeně a plně vám vrátí vaši lásku a pozornost. Když víte, že péči o kočku zvládnete, přichází na řadu volba plemene.

Každá kočka je originál

Bez ohledu na oblíbená plemena koček, každá je naprostý originál a dopředu se nedá s jistotou odhadnout, jak se bude chovat. V rámci plemen však převládají určité typické rysy. Například barmské kočky vynikají svou chytrostí. Siamky si často vyžadují pozornost a říká se o nich, že příliš nemají rády děti. Na první pohled speciálním plemenem je bengálská kočka, která vypadá skoro jako její divoce žijící příbuzná. Má nádhernou tmavou kresbu na zlatavé srsti. Svou povahou je překvapivě mírná, i když občas trochu temperamentní s potřebou uspokojení ve formě hry, škrabadel a podobných lákadel.

K výběru přizvěte i dítě

Pokud máte větší děti, které mají trochu rozumu a vědí, co obnáší péče o domácí zvíře, můžete je přizvat k výběru. Pozor však, aby se nenechaly strhnout lákavým vzhledem některých dlouhosrstých plemen, která mají větší nároky na pravidelnou údržbu srsti. Přečtěte si charakteristiku jednotlivých ras a pro lepší představu navštivte výstavu.

Zajistěte všechno potřebné

Před příjezdem nového koťátka navštivte chovatelské potřeby na internetu a vyberte všechno potřebné. Kromě krmení, misky a hraček bude kočička potřebovat také svůj pelíšek a záchůdek. Nákup můžete vyřešit například kliknutím na odkaz Prymus.cz a dále nezbývá nic jiného než se těšit na novou členku rodiny.

Zanechte komentář