Magazín Tipy a rady

5 praktických tipů pro výběr aktovky

Školní rok končí a blíží se prázdniny. Ale to jen proto, aby se kolotoč za krátké dva měsíce opět roztočil. Pokud máte doma budoucího prvňáčka, zřejmě se již nemůžete dočkat, až ho slavnostně doprovodíte k lavici a popřejete mu hodně štěstí. Určitě to ocení, ovšem ještě více si bude vážit kvalitní aktovky. A protože se doba změnila a standardy sortimentu se od dob vašich školních let změnily, vezměte si k srdci následující tipy.

1. Zdraví

Říká se, že zdraví si za peníze nekoupíte. Ale můžete dítku pořídit aktovku s anatomicky tvarovanými zády. A rozhodně není od věci, když se na nich nachází také odvětrávací kanálky.

Co se týče hmotnosti, naložená aktovka by neměla vážit více než desetina tělesné váhy školáčka. Hmotnost samotné tašky by proto neměla být vyšší než cca 1,2 kg. Jinými slovy – čím lehčí aktovku pořídíte, tím lépe pro školáka.

Zaměřte se také na ramenní popruhy a preferujte tašky s polstrovanými. Obecně jsou dobrou volbou aktovky s hrudním pásem, který zabraňuje, aby popruhy sklouzávaly z ramenou.

Aktovka musí dítku „sedět“, a proto byste si měli ohlídat dotažení všech popruhů. A samozřejmě vybírejte s ohledem na výšku školáka – taška nesmí zasahovat pod stydkou kost. Dejte si na to pozor, jinak dítku zaděláte na bolesti zad!

Výše uvedené samozřejmě neplatí pouze pro aktovky, ale i pro školní batohy.

2. Bezpečnost

Cesta do školy je plná nástrah. Na aktovce by proto neměly chybět reflexní prvky. Většina výrobců si je naštěstí významu retroreflexních prvků vědoma a nezapomíná jimi tašky opatřit. Přesto je vhodné vybírat aktovku, na které je jich co nejvíce.

3. Certifikace

Mnozí výrobci neváhají s nezávislými testy, na základě jejichž výsledků pak výrobky získají certifikát. Například o zdravotní nezávadnosti – ten určitě není od věci!

4. Praktické uspořádání

Ideální aktovka pro prvňáčka má jedinou komoru – to aby se v tašce rychle zorientoval. Dobrou volbou jsou varianty s pohyblivými přepážkami. Větším množstvím komor pak disponuje školní batoh.

5. Stylové designové zpracování

Ať už nakonec zvolíte aktovku, nebo batoh, vybírejte společně s vašim školáčkem. Taška se mu musí líbit, jinak ji nebude nosit s radostí. Bohatou nabídku kvalitních aktovek v designu podle posledních trendů najdete na www.detskyeshop.cz.

Zanechte komentář