Tipy na výlety

Co rozzáří dětské oči víc než den strávený v zábavním parku?

S příchodem letních prázdnin před mnohými rodiči vyvstane otázka, jakým způsobem strávit čas s dětmi tak, aby se všichni královsky bavili, nestálo je to veškeré rodinné úspory a nemuseli třeba cestovat na druhý konec světa. Je pravda, že pokud máte ratolesti rozdílného věku, jedno navštěvující mateřskou školu, druhé již nějaký ten rok pyšnící se označením žák, není úplně jednoduché skloubit letní výlety k úplné spokojenosti obou. A co teprve vy, rodiče? Nejspíš nejste moc nadšeni z představy trávení času v brouzdališti na koupališti, kdy jedním okem hlídáte mladší dítko a druhým sledujete staršího rošťáka, kterak donekonečna sjíždí ten jeden jediný tobogán. Rádi byste navštívili takové místo, jež nabídne zábavu malým i velkým. A ideálně na celý den. Takže kam s dětmi o prázdninách? Zábavní parky jsou pravou volbou.

Co si vlastně představit pod pojmem zábavní park?

Nepředpokládáme, že byste až dosud žili na Měsíci a nikdy neslyšeli o zábavních parcích. Přesto si pojďme uvést několik základních informací. Předchůdcem současných zábavních parků jsou vlastně poutě, pořádané v minulosti nejčastěji v souvislosti s poutními slavnostmi posvěcení kostelů. Zajímavé spojení náboženského aktu s ryze světskou zábavou v podobě pouťových atrakcí, střelnice a dalších kratochvílí. Zábava tohoto typu je v současné době spíše na ústupu, nicméně vznikají, jako houby po dešti, nové typy zábavních parků. Celoroční, nabízející zábavu všem rodinným příslušníkům. Jde o prostor, který v sobě pojme několik desítek atrakcí, her, sportovního vyžití i odpočinkových zákoutí pro rodiče. Existují zábavní parky víceméně obecné, kde najdete od všeho trochu, a pak i tematicky zaměřené, jakými jsou třeba celosvětově známý Disneyland, případně v poslední době oblíbené Dinoparky. Záleží čistě na vás, jakému zábavnímu parku dáte přednost. Možná jste získali pocit, že všechny novodobé zábavní parky jsou si dost podobné a nemají vás čím překvapit. A máte do jisté míry pravdu. Existují ale i takové, které dokáží spolehlivě zaujmout děti i rodiče. Pokud totiž vznikne místo na hraní opravdu s cílem nadchnout a třeba i něco naučit malé návštěvníky, pak to vždy spolehlivě poznáte. K takovým patří Fábula.

Zapojte fantazii

Zavřete oči a představte si místo, které vás v okamžiku pohltí přátelskou atmosférou. Ze všech stran slyšíte dětský smích, na tvářích ostatních pozorujete údiv a nadšení. Maličké holčičky výskají u výstavy nádherných panenek, chlapečci se plně soustředí na vlastnoruční pomalování Igráčka a už se vidí, kterak si s ním budou hrát. A to je jen začátek. Jděte ve svých představách dál a zavítejte do IQ parku. Prověřte vaši inteligenci v bludišti, potrapte mozkové buňky hlavolamy a vyzkoušejte s dětmi, jak se vám podaří dešifrovat skryté významy a hádanky. Pak si můžete mentálně odpočinout při zhlédnutí divadla pro malé i velké. Prostě jen vypusťte veškeré starosti a smějte se spolu s ostatními. Pro ty z vás, kteří chtějí ve svých snech o opravdu vychytané zábavě jít ještě o level dál, je tu úniková hra. O napětí a přemíru adrenalinu v krvi nouze nebude. Za pouhých třicet minut se budete muset dostat z vězeňské cely. Pokud se vám to nepodaří, modlete se! A už dost představ. Otevřete oči a vaše sny zrealizujte!

Pár praktických informací

Rodinný zábavní park Fábula je k nalezení v Kamenici nad Lipou. Můžete tam vyrazit kdykoliv, protože park disponuje venkovními, vnitřními, a dokonce i sklepními prostory. Špatné počasí tedy nemá na zábavu vliv. Svačinu nechte doma a vyzkoušejte dobroty tamního hostince a cukrárny. Oblečte se pohodlně, protože budete pořád v pohybu. Venkovní dětské hřiště, minizoo, střelnice i tvořivé dílničky čekají jen na vaši dobrou náladu. Tak ji vezměte s sebou.

Zanechte komentář