Magazín Tipy a rady

Jak vybrat batoh do školy pro žáka prvního stupně?

Čas letí jako voda. Prázdniny utečou mnohem rychleji, než jak bychom chtěli a děti opět usednou do školních lavic. Jestliže máte doma prvňáčka, pravděpodobně již nyní řešíte, v čem bude nosit učebnice, svačinu a další věci, bez kterých se ve škole neobejde. Respektive vybíráte školní batoh, a proto byste měli vědět, na co se zaměřit a kde se po něm poohlédnout.

Výběr školního batohu pro prvňáčka je poměrně zásadní krok. Přeci jenom jde o jednu z důležitých drobností, které mají významný podíl na tom, jak moc a zda vůbec se bude dítko do školy těšit.

Jaký zvolit motiv?

Dostane-li prvňáček batoh odpovídající jeho vkusu, jistě bude mít radost. Na druhou stranu však nezapomeňte, že se děti rozhodují impulzivně a jejich zájmy se mění ze dne na den. Proto raději zvolte stylový vzhled, ale pokud možno neutrální a nadčasový motiv. Spíše než hrdinu z kresleného seriálu vyberte batoh s potiskem na sportovní či automobilové téma, případně batůžek s florálními motivy pro malou slečnu.

Nadčasový design školáka neomrzí a nebude protestovat, když mu batoh vydrží do dalšího ročníku. V tomto směru vynikají české školní batohy pro 1. stupeň značky STIL. Dětem se líbí a nehrozí, že by je rychle omrzely.

Nízká hmotnost a pohodlí

Dalším důležitým aspektem výběru školního batohu je komfort a hmotnost. Je třeba si uvědomit, že dítko během vyučování přenáší poměrně těžký náklad, který zatěžuje jeho páteř. Batoh by proto měl být co nejlehčí.

A jak jsou na tom z hlediska hmotnosti a pohodlí batohy STIL? Jsou velmi pohodlné a také lehké, takže zbytečně nezatěžují záda.

Praktické vnitřní uspořádání

Rozhodně se zaměřte také na vnitřní uspořádání batohu – tzn. na rozdělení do několika sekcí, přítomnost kapsiček apod. Díky těmto prvkům nebude muset školáček příliš dlouho hledat potřebné věci.

Ušetřete díky výhodnému setu

Rozhodnete-li se pro některý ze školních batohu značky STIL, nebudete litovat. Jedná se o velmi kvalitní sortiment, který je navíc k mání ve výhodných setech. Kromě batohu školák dostane i penál, box, zástěrku, peněženku a další školní potřeby ve shodném designu.

Aktuální sortiment včetně školních batohů pro studenty najdete na www.stil.cz.

Zanechte komentář