Lifestyle Magazín

Je lezení vhodné i pro děti? Ano a my víme, kde jsou nejlepší kurzy!

Lezení po umělých a přírodních stěnách je populární koníček, ke kterému tíhne stále více dospělých. A není divu, že po podobných aktivitách po očku koukají i děti – vždyť který kluk nebo holka nechce zdolat extrémní překážky podobně jako to dělají rodiče? Otázkou je, jestli je lezení pro děti vhodné. Odpověď vás možná překvapí, ale s tímto vzrušujícím sportem může dítě začít v podstatě kdykoliv.

Není to nebezpečné? Pod dohledem dospělých nikoliv

Lezení je činnost, v rámci které se vaše ratolesti dostatečně „vyblbnou“ a zároveň se naučí zodpovědnosti a uvážlivého rozhodování. Samozřejmě jde o sport, který je spojen s určitými riziky, ostatně jako kterákoliv jiná aktivita. Nicméně pod dohledem profesionálů a s vhodným vybavením je nebezpečí minimalizováno na naprosto zanedbatelnou míru. Šance, že se dítko při lezení s profíkem zraní, je podstatně menší, než když ho pustíte na dětské hřiště.

Lezení pro děti s RockJoy

Buďme však trochu konkrétnější. Předpokládáme, že většina z vás rodičů nehodlá ratolesti zaučovat na horolezecké stěně svépomocí a raději je svěříte profíkům. A hledáte-li ty nejlepší z nejlepších, vsaďte na horolezeckou školu RockJoy, která zajišťuje lezecké kurzy pro děti.

Lezecký kroužek pro děti 2015/2016 je vhodný pro děti různých věkových kategorií, ideálně pak od 6 do 14 let. V rámci kurzu se malí účastníci naučí základní techniky, pohyb na stěně a samozřejmě i zmíněné zodpovědnosti. Vše je koncipováno tak, aby se naučily bezpečně lézt sami. Samozřejmostí je důraz na maximální bezpečnost, individuální přístup (proto se kurzů účastní jen malé skupiny) a využití veškerého času.

Pro menší děti a začínající lezce je jako stvořená boulderingová část. Bouldering označuje lezecký styl, kdy se leze nízko nad zemí a nad matrací, a to bez použití lana. Při boulderingu se rychle rozvíjí technika lezení, mrštnost a síla. Často si ho do svého trénikového programu přidávají i zkušenější lezci, kteří by rádi zažili něco nového. Pro samostatnější a zkušenější děti je určeno lezení s lanem.

Pokud vás zaujala možnost, jak svému dítěti dopřát nové zážitky a přispět k jeho fyzickému a psychickému rozvoji, navštivte webové stránky horolezecké školy RockJoy a přečtěte si další informace. Více na www.rockjoy.cz.

Zanechte komentář