Magazín

Madagaskar

Madagaskar je dobrodružná animovaná komedie roku 2005. Vytvořený byl ve studiu DreamWorksm který na trh uvedl například Příběh žraloka. Na první díl – Madagaskar navazuje Madagaskar 2: Útěk do Afriky a Madagaskar 3. Hlasy postaviček dabovali známí herci jako je například Ben Stiller nebo David Schwimmer.

Čtyři zvířecí kamarádi – lev Alex, zebra Marty, Žirafa Melman a hrošice Glorie žijí v Zoo v newyorském Central Parku. Marty, ale čeká od života víc než jen život v Zoo, a tak na oslavu svých 10. narozenin uteče na hlavní vlakové nádraží v New Yorku. Když to jeho kamarádi zjistí, mají o něj strach a vydávají se za ním. Na nádraží jsou však zadrženi policií, která je uspí a odveze. Probouzejí se až zavření v krabicích na přepravní lodi plující do Keni, kde mají být vypuštěni do volné přírody.

Další pasažéři jsou šimpanz Mason, jeho přítel Phil a čtyři tučňáci, kteří se chtějí dostat do jejich domoviny, do Antarktidy a tak přemohou loď a otočí ji směrem na jih. Alex, Marty, Melman a Gloria se začnou hádat a přepadnou z lodě. Ráno se ocitnou na prázdném ostrově, který považují za San Diego. Místo lidí však najdou jen lemury s jejich králem Jelimánem. Ti jim prozradí, že ostrov je pustý a jediná možná doprava je nefunkční vrak letadla. Naši přátelé konečně pochopí, co to znamená žít v divočině. Alex se trápí nedostatkem jídla a nakonec napadne svého přítele Martyho. Mrzí ho to, a proto se vydává pryč. Řešení jejich problému ale nacházejí jeho kamarádi spolu s tučňáky.

V dalším díle se snaží tučňáci realizovat svůj únikový plán pomocí trosek starého letadla, které spraví. Na cestě je doprovází Alex, Marty, Melman i Gloria a spolu s nimi i král Jelimán a jeho pomocník. Letadlo sice nastartuje, ale netrvá to dlouho a zřítí se k zemi. Ztroskotají v divočině Afriky. Pro čtyři přátele je to jako splněný sen. Alex se konečně setká s rodiči, Marty zjistí jaké to je být součástí velkého stáda a Melman s Glorií se do sebe zamilují.Jejich zamilování však předchází Gloriino randění s hrochem Motem Motem, který jí chce jen kvůli jejímu tělu. Alex prohraje souboj, díky kterému se měl stát součástí smečky a nový král ho i jeho rodiče vykáže. Tučňáci se mezitím pouštějí do opravy letadla.

Chaos nastane, když zvířata jistí, že jejich jediné jezero vyschlo. Na cestě za záchranou zdroje vody Alexe zajme parta New yorčanů a chystají se ho upéct jako svou potravu. Pak ale poznají, že je to jejich oblíbený lev z New yorské zoo. Alex s kamarády rozboří přehradu, kterou New yorčané postavily a do jezera se pro radost všech zvířat opět vrátí voda. Alex s jeho otcem se stanou vládci smečky a spolu s kamarády zůstávají v Africe.

Třetí a asi nejpovedenější díl je o tom, jak by se naši čtyři kamarádi chtěli opět dostat z Afriky zpět do newyorské zoo. Letadlo s tučňáky a opicemi je v Monte Carlu, kde tučňáci vymetají kasina, a tak se za nimi vydají. Cestou je honí francouzská zaměstnankyně úřadu pro odchyt zvířat Chantal. Letadlo je zničeno a jediné, co čtyřem hrdinům zbývá, je koupit krachující cirkus s nadějí, že okouzlí amerického sponzora natolik, aby jim zaplatil cestu do USA. Novými postavami z cirkusu jsou ruský tygr milující boršč a hloupý lachtan. Na evropské šňůře zjišťují, že cirkus je propadák a tak vymyslí zcela novou show, která jim zajistí licenci k vystoupení v New Yorku.

Když už má čtveřice svojí zoo na dosah, chytí je ale francouzská úředkyně a uspí je. Už se je snaží ukrást a zmizet, v tom ji ale uvidí pracovníci Zoo. Dovedou je zpátky do zoo i s ní. Pak Chantal vypíšou šek, protože si myslí, že jim ztracená zvířata přivedla zpátky. Chantal se nevzdává svého ďábelského plánu a chce Alexe zastřelit před všemi návštěvníky Zoo. Jejich noví přátele z cirkusu to ale zjistí a zachrání ho. Alex, Melman, Marty a Glorie pochopí, že už nadále nechtějí být zvířaty ze Zoo a přidají se zpátky k cirkusu.

Zanechte komentář