Hračky

Malování podle čísel pro děti

Malování patří mezi je momentálně velký hit. Patří mezi nejpříjemnější formy relaxace a rozhodně není vhodné jen pro ty, kteří vládnou štětcem. Naopak – v případě malování podle čísel se může umění věnovat opravdu každý. A co se týče dětí, jde o vynikající aktivitu pro jejich vývoj.

Jak malování podle čísel probíhá?

Na malování podle čísel je nejlepší, že otevírá brány do světa kreativního tvoření všem dětem bez výjimky. Bez ohledu na jejich talent mohou namalovat dechberoucí umělecké dílo, které si pak třeba vystaví v pokojíčku. Ale o co se vlastně jedná? V malování podle čísel netřeba hledat žádné složitosti – jedná se o plátna s předem připravenými očíslovanými ploškami a sadou namíchaných barev. Takže až váš potomek opět odmítne štětec s tím, že mu malování nejde, s úsměvem na rtech mu řekněte – tak maluj podle čísel. A dejte mu šablonu s barvami.

Pokud vám malování podle čísel připomíná staré známé omalovány, v podstatě máte pravdu. Princip je v podstatě totožný, ovšem s tím rozdílem, že v případě šablon dítě doplňuje barvy podle manuálu. Zní to příliš jednoduše? Ano – právě takové malování podle čísel i je. Když budete chtít, vytvoříte třeba reprodukci slavného mistrovského díla.

Malováním proti stresu

Bezstarostné dětství? Bylo by naivní si myslet, že děti nemají svá vlastní trápení, často dokonce mnohem horší, než jsou ta naše dospělácká. A my jsme tu od toho, abychom jim vytvořili stabilní, bezpečné zázemí – a s pomocí různých technik jim pomohli stres zvládnout. Jednou z osvědčených metod je právě malování podle čísel. Dítě si při této aktivitě odpočine a přesune své myšlenky daleko od svých problémů. Relaxační rituál funguje bezvadně a prakticky okamžitě zmírňuje emoční napětí.

Podpora kreativity a rozvoje

Současná generace dětí tíhne k digitální zábavě mnohem více než předchozí, a právě proto je důležité ukazovat, že mohou trávit čas i jinak než s mobilním telefonem či herním ovladačem v ruce. Malování podporuje kreativitu, rozvíjí jemnou motoriku a usnadňuje komunikaci v případě, že se u dítěte objeví nějaký problém. Zároveň se učí trpělivosti a přijímat své chyby – třeba když spletou barvu nebo ji rozlijí na stole. A především se vždy skvělé zabaví.

Spoustu šablon s krásnými motivy nejen pro děti, ale i pro dospělé, najdete v e-shopu malujsi.cz. Kdo si nevybere, může si nechat vytvořit obraz z vlastního obrázku či fotografie.

Zanechte komentář