Hračky Magazín

Kvalitní dětské hračky i dekorace do dětských pokojíčků ­– to je KidsParadise

Nezahrňte své děti velkým množstvím hraček. Vsaďte raději na kvalitnější, které jim pomohou se správným motorickým a kreativním vývojem, či je naučí logicky myslet. Koupíte je v e-shopu KidsParadise.

Děti potřebují správné hračky

Kdo chce svému dítěti dát co nejlepší start do života, ten mu musí nabídnout především kvalitní hračky. Jejich bezpečnost pro dítě je samozřejmostí. Měly by však být pro děti vhodné i z hlediska věku, jeho fyzické kondice, a samozřejmě mu pomáhat postupovat v jeho vývoji.

Nemusíte si doma vytvořit přímo montessori hernu. Jako inspirace jsou však tyto hračky a vůbec tato filosofie velice vhodné. Moderní hračky, jaké nabízí e-shop KidsParadise, dovedou dětem nabídnou ještě více. Hračky značek, jakými jsou Djeco, Haba, Janod, Jeujura, KidKraft, Plan Toys, Ravensburger, Rex London, Safari Ltd., Small Foot by Legler, Vilac a mnoho dalších, doplňují i ty od prestižních českých výrobců hraček a též vydavatelů knih. I dětské knížky od Svojtka či omalovánky a sešity aktivit od Jiri Models nabídnou zábavu a nenásilné vzdělávání již pro ty nejmenší, též pro předškoláky a školáky.

Nezapomeňte ani na dřevěné, plastové a papírové modely například od české firmy Betexa. Preferujte dřevěné hračky, nebojte se těch z kartonu, ale nezavrhujte ani plastové. Najdete mezi nimi i skutečně skvělé a nápadité, a rozhodně nemám na mysli pouze Lego.

Rozvíjejte u svých dětí kreativitu

Kreativita není důležitá pouze tehdy, když chceme dítě vést k uměleckým aktivitám. Rozvíjí i matematické či technické dovednosti, učí děti řešit různé situace a myslet nekonvenčně. Dětem rozhodně nesmí chybět kreativní sady nabízející zajímavé možnosti pro kreativní tvoření pro děti. Díky nim se rozvine nejen jejich kreativita, ale též jemná motorika. Spolu s kreativitou se rozvíjí i jazykové dovednosti dětí. Pomocníkem mohou být třeba promítací baterky.

Postarejte se dětem o připravené prostředí

Tento pojem opět vychází z učení Marie Montessori. Znamená to, že dítě pro svůj rozvoj potřebuje prostor adekvátní svému věku a potřebám, a to jak z hlediska fyzického, tak emocionálního. Díky tomu dokážeme maximalizovat potenciál dítěte v oblasti učení a vývoje. Zjednodušeně řečeno to znamená obklopovat dítě vhodnými hračkami, ale i pomůckami, díky kterým dokáže věci udělat bez pomoci nás dospělých. Je zbytečné chtít třeba po dítěti, aby si uklidilo hračky, pokud je nemá kam uklidit. Dítě potřebuje úložné boxy na hračky, které mu je umožňuje snadno, ale přitom přehledně třídit a ukládat jeho věci.

Zaměřte se i na vhodné dekorace do dětských pokojíčků

Dětská svítidla, dětské povlečení i další dekorace podporují kreativitu dětí. Vytvořte dětem snový pokojík, ve kterém budou rozvíjet své dovednosti a získávat nové. Mnohdy nestačí nová hračka, aby dítě zabavila. Potřebuje k tomu další „rekvizity“. Některé spolu s dětmi vyrobte, jiné kupte. Velkým hitem zejména pro kluky jsou třeba gumové flexibilní silnice. Snadno je rozložíte kdekoliv v bytě a dalšími prvky vysněné silnice pro milovaná autíčka se pak mohou stát běžné prvky vašeho bytu. Pokojové květiny nahradí stromy, židle tunely a krabice od bot garáže. Nebo si doplňky postaví třeba z kostek a dalších hraček. Silnice z bezpečného kaučuku použijete v interiéru i v exteriéru. Hodí se dokonce i do vany.

Zanechte komentář